Dizajn KODO

“Conventional car designers look to the worlds of fashion and style.

Dizajn

Čistá radosť z jazdy

 

Náš elegantný a energický dizajn KODO – duša pohybu je skutočným vyjadrením filozofie Jinba ittai, jednoty koňa a jazdca. Naši dizajnéri fascinovaní eleganciou a zameraní na vytvorenie neprelomiteľnej väzby medzi vodičom a autom neúnavne pracovali na vytvorení dizajnérskej filozofie, ktorá stelesňuje dynamickú krásu života. Možno ju cítiť vnútri aj zvonku, keď sa energia pohybu prenáša na okoloidúcich a vzniká neodolateľná túžba šoférovať.

car
car

upquote Modelovanie z hliny nám umožňuje intuitívne vytvárať tvar, ktorý chytá ľudí za srdce. downquote

Norio Terauchi

Galéria Jedinečná kombinácia krásy a techniky

MAJSTRI LAKOVAČI

Majstri lakovači neúnavne pracujú v snahe o dosiahnutie farebnej dokonalosti, na maximum využívajú možnosti laku, čím dosahujú výraznú hĺbku a lesk, ktoré sú charakteristické pre Mazdu.

Striekacia pištoľ je nástroj majstra lakovača.

Červená Soul je kultová farba karosérií vozidiel Mazda.

JEDINEČNÁ TECHNOLÓGIA LAKOVANIA

 

Vďaka vynikajúcej kvalite lakovania vozidiel Mazda ožíva dizajn KODO a zvýrazňuje krásu každej línie. Mazda sa zaviazala inovovať technológiu lakovania, a preto vyvinula jedinečný a ekologický systém trojvrstvového lakovania namokro s obsahom rozpúšťadla (Solvent Borne Three Layer Wet Paint System) a systém lakovania Aqua-tech (Aqua-tech Paint System). Exkluzívny prístup spoločnosti Mazda k pokrokovej technológii lakovania – TAKUMINURI, vyvažuje hĺbku a lesk kultových farieb karosérie Mazda.

HUMANOCENTRICKÝ DIZAJN

Mazda. DRIVE TOGETHER

PRE MAXIMÁLNY KOMFORT

 

S hlbokým poznaním fyzikálnych vlastností sa náš prístup k dizajnu interiéru sústreďuje hlavne na jednu vec: spojenie vodiča s autom. Náš vývojový proces predstavuje spoločné úsilie, ktoré zahŕňa inžinierov a dizajnérov z niekoľkých rôznych oddelení, s cieľom vytvoriť optimálnu polohu pri jazde. Tento humanocentrický prístup k dizajnu prináša maximálnu kontrolu, úplnú bezpečnosť a dokonalý pôžitok z jazdy. Vytvorením vozidla okolo vodiča a vyrobením všetkých technológií so zreteľom na vodiča dosahujeme dokonalú harmóniu medzi autom a vodičom: Jinba Ittai.

OCENENIA

OCENENIA A UZNANIA ZA NOVÁTORSKÝ DIZAJN 

 

Všetko, čo v Mazde robíme, je odvážne, dômyselné a zábavné. Výsledkom toho je, že sme dosiahli mnoho uznaní a dostali viac ako 350 ocenení za dizajn a celkovú inováciu. Ocenenia od Red Dot Design po What Car? Auto roka, naše úspechy dosvedčujú a preukazujú, že našej dizajnérskej filozofii sa darí ponúkať bezkonkurenčnú kombináciu estetickej krásy, úspornosti a jazdného výkonu.

Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.