MZD Connect

Konektivita

Vozidlo a vodič ako jeden celok.

 

Pocit z jazdy v Mazde sa podobá vzťahu medzi koňom a jazdcom: čím viac sú prepojení, tým viac si to vychutnávajú. Toto prepojenie dosahujeme tým, že vodičovi poskytneme možnosť urobiť úkon bez rozptýlenia, napríklad upraviť komunikačné a navigačné nastavenia a pritom sa sústrediť na vzrušujúcu jazdu po poľnej ceste. Vďaka tomu ste naladení na požiadavky moderného sveta a zároveň bezpečne prepojení s cestou.

 

V Mazde veríme, že technológia by mala zlepšiť pocit z jazdy, nie od nej odpútavať.

Zostaňte v svojej zóne.

Prepychový nový interiér

Vodič je v centre činnosti

Všetky potrebné informácie sú na dohľad

Keďže sme sami nadšení jazdci, vieme, aké dôležité je byť v prostredí, kde sú všetky ovládacie prvky zoskupené okolo pilota. No zároveň sme si vedomí potrieb pasažierov. Preto je kabína Mazdy3 rozdelená na dve zóny. Jedna je upravená na mieru vodičovi a ponúka mu bezpečný, príjemný a nestresujúci pocit z jazdy. Druhá poskytuje spolujazdcom pocit slobody a bezpečia v otvorenej, priestrannej a uvoľnenej atmosfére.

Zostaňte v bezpečí.

Displej Head Up a nové zoskupenie prístrojov

Kľúčom k zvládnutiu prekérnej situácie je vizuálna dostupnosť všetkých potrebných informácií. Nový displej Active Driving Display Mazdy ukazuje jazdcovi informácie v reálnom čase, medzi ktoré patrí rýchlosť, smery navigácie a stav systémov aktívnej bezpečnosti i-ACTIVSENSE, vrátane upozornení. Jednotivé systémy premietajú informácie na priehľadný panel umiestnený na prístrojovej doske priamo v línii pohľadu vodiča a minimalizujú pohyb očí a odpútanie pozornosti.

Video galéria. Pozrite si film o globálnom uvedení celkom novej Mazdy3.

Zostaňte v spojení.

7" displej

Ergonomicky umiestnené ovládacie prvky

Štýl spojený s obsahom

Navigácia, komunikácia a informácie o zábavných systémoch sa zobrazujú na novom 7" displeji, ktorý sa dá ovládať pomocou dotykovej obrazovky, hlasom alebo cez kruhový ovládač HMI Commander. Nachádza sa na prístrojovej doske nad stredovou konzolou (nie v nej) a má 16 ° uhol pozerania. Vďaka tomu nie je taký rušivý a ľahšie sa naň pozerá aj sa ľahšie používa – prepojí vás a spolujazdcov s cestou, prostredím a svetom okolo vás.

Zachovajte si prehľad.

Dotykový kruhový ovládač HMI Commander

Najúčinnejšie ovládacie prvky sú tie, pri ktorých cítite inštinktívnosť. Nová Mazda3 má kruhový ovládač HMI Commander v stredovej konzole, čo zlepšuje ovládanie informačných a zábavných funkcií „naslepo“. Je umiestnený tak, aby ho jazdec mohol uchopiť a otáčať prirodzeným, nenúteným pohybom. Navrhli sme ho tak, aby sa dal ovládať pohodlne a s minimálnym rozptýlením. Inteligentné ovládanie hlasom zároveň značí, že prepínanie rozhlasových staníc, zväčšovanie mapy alebo vyhľadávanie v telefonických kontaktoch je teraz ešte jednoduchšie a bezpečnejšie.

Aktualizované informácie.

7" displej

Mať prepojenie znamená byť dostatočne pružný na prispôsobenie akejkoľvek situácii. Nový systém pripojiteľnosti Mazdy – MZD Connect – funguje podobne ako váš smartfón – možno ho aktualizovať a urobiť miesto novým funkciám a vlastnostiam, len čo sú dostupné. To značí, že vo vozidle nebudete mať nikdy zastaralý systém a vždy bude v súlade s vami a cestou.