Zuzana StromkováAkrobatická lyžiarka Zuzana Stromková novou ambasádorkou značky Mazda na Slovensku

Akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková je rodáčka z Liptovského Mikuláša. Je reprezentantkou divácky atraktívneho akrobatického lyžovania, v ktorom patrí k svetovej špičke. Ťažko by sme si vybrali lepšie stelesnenie dizajnového jazyku Mazda - "duša pohybu" - a preto je nám cťou, že sa práve Zuzka stala novou veľvyslankyňou značky Mazda na Slovensku.

 

Zuzana začala s lyžovaním už v troch rokoch a má na svojom konte celý rad úspechov. K jej najväčším športovým úspechom patrí tretie miesto v európskom pohári vo freestyle v rakúskom Stubai alebo dvadsiate miesto na olympijských hrách v Soči v roku 2014. Minulú sezónu zakončila na piatom mieste svetového rebříčka freestylistov.

 

Zuzku môžete sledovať aj na facebooku, odpozorovať pár trikov z videogalérie na Vimeo alebo sa pozrieť na pár fotiek na Zuzkinom Instagrame.

car

 

Športová duša pohybu

 

Dizajnový jazyk Mazdy - Kodo - duša pohybu, je moment napätie a energie chvíľu predtým ako sa premení v pohyb. Je to vnútorná sila, ktorá nás núti vzhliadať za jej prejavy, či už ide o výkony športovcov alebo automobilov značky Mazda. Prvým modelom Mazdy, reprezentujúci tento dizajnový jazyk, je potom Mazda CX-5, ktorú nám bolo cťou slávnostne odovzdať mladej akrobatické lyžiarke Zuzana Stromkovej pri príležitosti autosalónu v Nitre.

 

"Mazda na to ide, ako vždy, trochu inak," komentoval s úsmevom odovzdanie vozidla mladej športovkyni priamo v Nitre Alexej Kiriakovský, generálny riaditeľ spoločnosti Mazda pre Čechy a Slovensko. "Veľa automobiliek podporuje hercov, umelcov, športovcov - ale väčšinou až potom, keď niečo dosiahnu, po nejakom ich úspechu. My sme sa rozhodli podporiť mladý talent. Zuzane veríme a dúfame, že jej aj Mazda CX-5 pomôže pri ceste za jej snom, kvalifikovať sa na olympijske hry v Pchjongčchangu v roku 2018."

Na autosalóne v Nitre si Zuzana Stromková prevzala Mazdu CX-5

 

Nižšie si môžete prezrieť fotografie z odovzdávania Mazdy CX-5 na autosalóne v Nitre a tiež fotky, ktoré následne nafotil náš fotograf so Zuzkou a jej novým autom.