MZD Connect

“Connection is everything. We connect you to the road, to your environment and to the world around you.”

Takao Kijima

Former Program Manager MX-5 Mazda Japan

Konektivita

Pocit jednoty

 

MZD Connect poskytuje vodičovi absolútnu kontrolu tým, že spĺňa nároky súčasného sveta a zároveň aj bezpečného spojenia s vozovkou. Vykonajte úlohu, ktorú máte poruke bez toho, aby ste sa nechali rušiť a upravte si nastavenia komunikácie a navigácie vozidla, pričom sa môžete sústrediť na čistú radosť a potešenie z jazdy. Je to dokonalé vyjadrenie filozofie Jinba Ittai.

SÚSTREDENÉ OKOLO VÁS

Pracovisko vodiča sme sústredili úplne okolo vás, čím sme zabezpečili, že všetky ovládacie prvky sú dokonale umiestnené. Vďaka všetkým informáciám, ktoré potrebujete mať na dohľad, sme dosiahli bezpečnú a príjemnú jazdu bez stresu. To však neznamená, že sme zabudli na potreby spolujazdca. Ich miesto poskytuje pocit voľnosti a bezpečnosti v otvorenom, priestrannom a oddychovom prostredí.

 

Informácie o navigácii, komunikácii a zábave sa zobrazujú na novom 7-palcovom displeji, ktorý sa ovláda prostredníctvom dotykovej obrazovky, hlasovým príkazom alebo ovládačom multimédií. Nachádza sa na prístrojovej doske nad stredovou konzolou (lepšie ako v nej) a má pozorovací uhol 16°. Vďaka tomu menej odvádza pozornosť a ľahšie sa sleduje a používa – pričom vás a vašich spolujazdcov spája s cestou, prostredím a okolitým svetom.

POCIT SPOJENIA

So systémom MZD Connect môžete jednoducho volať a prijímať hovory prostredníctvom integrovanej funkcie Bluetooth®. Prijímajte textové správy a odpovedajte pomocou programovateľných vopred definovaných odpovedí. Systém MZD Connect, ktorý sa nachádza vo výške očí vodiča, tiež prostredníctvom pripojeného smartfónu zobrazuje širokú škálu informácií vrátane audiokníh, dopravných správ naživo a e-mailových účtov. Aplikácia aha™ umožňuje využívať kanály sociálnych médií vrátane Facebooku a Twittera. Cez kompatibilný smartfón môžete prehrávať hudbu, a dokonca aj počúvať rozhlasové stanice online. 


Byť pripojený znamená byť dostatočne flexibilný na prispôsobenie sa akejkoľvek vzniknutej situácii. Nový systém konektivity vozidiel Mazda MZD Connect funguje veľmi podobne ako smartfón – možno ho aktualizovať a umožniť mu tak nové funkcie, keď sú dostupné. To znamená, že systém vášho auta nikdy nie je zastaraný a vždy je zladený s vami aj s cestou.

ĽAHKO SA POUŽÍVA

KRUHOVÝ HMI OVLÁDAČ 


Nový kruhový HMI ovládač je navrhnutý tak, aby bol pohodlne a prakticky dostupný s minimálnym odvedením pozornosti od jazdy. Je prakticky umiestnený medzi vodičom a sedadlom spolujazdca. Kruhový HMI ovládač zlepšuje obsluhu informačno-zábavných funkcií „naslepo“. Umožňuje meniť nastavenia vozidla a bezpečne listovať v informáciách v systéme MZD Connect počas šoférovania. Je umiestnený tak, aby vodič mohol uchopiť otočný ovládač prirodzeným pohybom a bez námahy, jeho inteligentné hlasové príkazy tiež znamenajú, že prepínanie rozhlasových staníc, približovanie v mape alebo vyhľadávanie telefónnych kontaktov je doposiaľ najjednoduchšie a najbezpečnejšie.

MAJTE NAJNOVŠIE INFORMÁCIE

Aplikácie systému MZD Connect umožňujú sledovať spotrebu paliva, zobrazovať stav systému i-STOP a poskytujú informácie o ďalších termínoch údržby, ako aj o nastaveniach vozidla.


MZD Connect navyše zahŕňa navigačný systém s bezplatnými aktualizáciami máp na prvé tri roky. Aktualizácia sa bude vykonávať každých šesť mesiacov, keď dôjde k vydaniu novej verzie. Navigačný systém umožňuje zvoliť 2D alebo 3D zobrazenie mapy a ponúka rozličné možnosti trasy – najrýchlejšiu, najkratšiu, najúspornejšiu a najjednoduchšiu. Umožňuje tiež počas jazdy vyhľadávať body záujmu.

* Možnosť funkčných a miestnych obmedzení.

** Navigácia je voliteľné príslušenstvo.

OČI UPRETÉ NA VOZOVKU

FAREBNÝ HEAD UP DISPLEJ

 

Nová funkcia vozidiel Mazda, farebný head up displej, vám pomáha nemyslieť na nepodstatné veci tým, že zobrazuje rozhodujúce informácie o jazde priamo pred vami, presne vo vašom zornom poli. Zobrazuje informácie v reálnom čase, napríklad o rýchlosti, tempomate, podrobných navigačných pokynoch a stave systémov aktívnej bezpečnosti vrátane upozornení. Dôležité informácie sa premietajú plnofarebne na nerušivý panel s vysokým rozlíšením, ktorý je namontovaný na ovládacom paneli priamo v zornom poli vodiča, aby sa minimalizoval pohyb očí a zníženie pozornosti. Môžete si teda vychutnávať cestu pred sebou, bez toho, aby ste spustili oči z vozovky.

Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.

DRIVE TOGETHER

Zažite úžasný pocit „Jinba Ittai“ na vlastnej koži. Objavte ponuku modelov, vyhľadajte miestneho predajcu alebo si ešte dnes rezervujte testovaciu jazdu.

Spojenie vozidla a vodiča

Drive Together

Spojenie vozidla a vodiča

Viac informácií

Dizajn

Čistá radosť z jazdy

Viac informácií
Vytvorte si Mazdu

Konfigurátor

Vytvorte si Mazdu

Viac informácií
Prebuďte v sebe vášnivého vodiča

Mazda MX-5 RF

Prebuďte v sebe vášnivého vodiča

Viac informácií