DIZAJN

Z našich rúk do vašich

 

Nič nenahradí zručnosť a silu dotyku ľudských rúk. Preto sa na ne spoliehame pri návrhu vozidiel Mazda. Dizajn KODO je naša filozofia, vďaka ktorej vieme našim vozidlám vdýchnuť život a vlastnú osobnosť. Všetko sa začína u modelárov. Tí skúmajú prvotné idey a – využívajúc svoju zručnosť a cit – vytvárajú z hliny modely v životnej veľkosti s vlastnou dušou a tvarmi, ktoré vás chytia za srdce.

car
car

upquote Každá Mazda je dielo ľudských rúk, ktoré vás chytí za srdce downquote

Galéria Jedinečná kombinácia krásy a techniky

SOUL RED CRYSTAL Farba ako umenie

Myslíme si, že farba je jeden z kľúčových prvkov formy. Našu najnovšiu farbu Soul Red Crystal sme vyvinuli práve preto, aby zvýrazňovala krásu našich vozidiel. Na automobil sa dívame ako na umelecké dielo. Preto chceme na našich zákazníkov zapôsobiť ešte skôr, než naštartujú motor. Táto ambícia nás inšpirovala k vyvinutiu laku pôsobiaceho dojmom výnimočnej hĺbky a odrazivosti. Krásu vozidla tak ešte zvýrazňuje súhra svetla a formy. Bol to náročný proces, v rámci ktorého sme museli vymyslieť nový spôsob lakovania vozidiel.

MAJSTRI LAKOVAČI

Majstri lakovači neúnavne pracujú v snahe o dosiahnutie farebnej dokonalosti, na maximum využívajú možnosti laku, čím dosahujú výraznú hĺbku a lesk, ktoré sú charakteristické pre Mazdu.

Striekacia pištoľ je nástroj majstra lakovača.

Červená Soul je kultová farba karosérií vozidiel Mazda.

JEDINEČNÁ TECHNOLÓGIA LAKOVANIA

 

Vďaka vynikajúcej kvalite lakovania vozidiel Mazda ožíva dizajn KODO a zvýrazňuje krásu každej línie. Mazda sa zaviazala inovovať technológiu lakovania, a preto vyvinula jedinečný a ekologický systém trojvrstvového lakovania namokro s obsahom rozpúšťadla (Solvent Borne Three Layer Wet Paint System) a systém lakovania Aqua-tech (Aqua-tech Paint System). Exkluzívny prístup spoločnosti Mazda k pokrokovej technológii lakovania – TAKUMINURI, vyvažuje hĺbku a lesk kultových farieb karosérie Mazda.

HUMANOCENTRICKÝ DIZAJN

Mazda. DRIVE TOGETHER

PRE MAXIMÁLNY KOMFORT

 

S hlbokým poznaním fyzikálnych vlastností sa náš prístup k dizajnu interiéru sústreďuje hlavne na jednu vec: spojenie vodiča s autom. Náš vývojový proces predstavuje spoločné úsilie, ktoré zahŕňa inžinierov a dizajnérov z niekoľkých rôznych oddelení, s cieľom vytvoriť optimálnu polohu pri jazde. Tento humanocentrický prístup k dizajnu prináša maximálnu kontrolu, úplnú bezpečnosť a dokonalý pôžitok z jazdy. Vytvorením vozidla okolo vodiča a vyrobením všetkých technológií so zreteľom na vodiča dosahujeme dokonalú harmóniu medzi autom a vodičom: Jinba Ittai.

OCENENIA

OCENENIA A UZNANIA ZA NOVÁTORSKÝ DIZAJN 

 

Všetko, čo v Mazde robíme, je odvážne, dômyselné a zábavné. Výsledkom toho je, že sme dosiahli mnoho uznaní a dostali viac ako 350 ocenení za dizajn a celkovú inováciu. Ocenenia od Red Dot Design po What Car? Auto roka, naše úspechy dosvedčujú a preukazujú, že našej dizajnérskej filozofii sa darí ponúkať bezkonkurenčnú kombináciu estetickej krásy, úspornosti a jazdného výkonu.

DRIVE TOGETHER

Zažite úžasný pocit „Jinba Ittai“ na vlastnej koži. Objavte ponuku modelov, vyhľadajte miestneho predajcu alebo si ešte dnes rezervujte testovaciu jazdu.

Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.