Drive Together

AUTO A VODIČ V DOKONALEJ HARMÓNII

Keď jazdíte v Mazde, nikdy nie ste sami. Auto a vodič v dokonalej harmónii. Ako jazdec na koni - niečo, čo nazývame „Jinba Ittai.“ Veríme, že keď sa dosiahne jednota, jazda sa stáva zábavou. Robíme to vlastným spôsobom, pretože naše autá sú oveľa viac, než len cesta z bodu A do bodu B. Krása odpočítaním. Čistý, intuitívny vzťah vytvára puto, ktoré nemožno vyjadriť slovami. Spolu sme silnejší. Nikdy nejazdíme sami. Jazdíme spolu.

DRIVE TOGETHER Spojenie vozidla a vodiča

Mazda CX-5 Drive Together


Predstavujeme novú Mazdu CX-5 s jedinečným dizajnom Kodo a technológiou Skyactiv. Toto spojenie je zárukou výnimočného prepojenia medzi človekom a strojom. Hovoríme tomu Jinba Ittai.

KÔŇ A JAZDEC

Jinba Ittai – spojenie medzi koňom a jazdcom je jedinečná synergia, ktorú sme preniesli do každej Mazdy. Všetko od najmenšej skrutky až po našu technológiu SKYACTIV vytvára harmonický vzťah medzi autom a vodičom, čím sa zvyšuje sila osôb, ktoré sedia za volantom.

JINBA ITTAI: OD KONCEPTU K REALITE

Neúnavný výskum privádza inžinierov spoločnosti Mazda k technológiám, ktoré oživujú dokonalú harmóniu Jinba Ittai.

JINBA ITTAI: OD KONCEPTU K REALITE

Ak chceme cítiť jednotu, potrebujeme dokonalú rovnováhu. Umiestnenie ovládacích prvkov, hmotnosť riadenia, vyváženie podvozka – nič nenechávame na náhodu. Vezmite si napríklad také umiestnenie radiacej páky – to, či bude viac vpredu alebo ďalej vzadu, určí, ktoré svaly použijete na jej ovládanie. Zlepšovaniu týchto prvkov venujeme nespočetné množstvo času, aby sme tak vytvorili dokonalý zážitok z jazdy. Chceme vytvoriť dokonalú väzbu medzi autom a vodičom.

TAKAO KIJIMA TAKAO KIJIMA

TAKAO KIJIMA

Predošlý programový manažér MX-5 – Mazda Japan

„ZÁKLADOM JE PRE NÁS VŽDY ZÁŽITOK Z JAZDY, RADOSŤ Z VOZIDLA, KTORÉ VÁS DOKONALE POČÚVA.“

Hlavné úspechy:

Vývoj ovládania a stability Mazdy 787B

Programový manažér 3. generácie Mazdy RX-7

Programový manažér 3. generácie Mazdy RX-5

HUMANOCENTRICKÁ FILOZOFIA

Technológia sama o sebe nemôže vytvoriť jednotu medzi vozidlom a vodičom - pokiaľ nie je navrhnutá s ohľadom na vodiča. Preto investujeme všetky svoje skúsenosti v oblastiach, ktoré zlepšujú toto prepojenie. Pre nás Jinba Ittai začína od miesta vodiča skonštruovaného na základe nášho prístupu zameraného na ľudí, s ohľadom na ktorý navrhujeme každý prvok vozidla okolo vodiča. 

DIZAJN KODO

Auto sa zlepšuje tým, čo doň pridáte a čo z neho odoberiete. Čistota najnovšieho dizajnu KODO predstavuje evolúciu odstraňujúcu línie, ktoré nenapomáhajú dynamickému dojmu vozidla, čím odobratie pridáva na kráse. Zistite, ako Mazda vytvára autá, ktoré tu stelesňujú dynamickú krásu života.

DIZAJN AKO UMENIE

Ten, kto šoféruje a vlastní Mazdu, pociťuje k nej silné puto, akoby ani nešlo o stroj, ale o živú bytosť. Pretože každá Mazda je stvorená ľudskými rukami. Naši modelári využívajú svoje umenie a zručnosť, aby z hliny – s presnosťou na desatinu milimetra – tvarovali krásne modely v životnej veľkosti. Vďaka tomu majú naše vozidlá vlastnú osobnosť a dušu, ktorú cítite pri šoférovaní. Sledujte príbeh

DAISUKE UMETSU DAISUKE UMETSU

DAISUKE UMETSU

INŽINIER VÝVOJA VÝKONU – MAZDA JAPAN

„USILUJEME SA O VÝVOJ AUTOMOBILOV, KTORÉ SÚ VIAC NEŽ LEN DOPRAVNÝM PROSTRIEDKOM.“

Hlavné úspechy:

Analýza inžinierskej psychológie pre vývoj „Odbornej remeselnej práce“

Koncepcia novej platformy FF (hlavne jazdnej polohy)

Vývoj modelu „Touitsukan“ (od Mazdy5 po všetky nové modely)

TECHNOLÓGIA SKYACTIV

Mazda vo vývoji vozidiel pokračuje s pokročilými, ale nápadito praktickými inováciami, ktoré spájajú radosť z jazdy s výnimočnou ochranou životného prostredia a mimoriadnou bezpečnosťou. Dokazuje to manuálna prevodovka, karoséria, podvozok a vznetový motor s vysokou presnosťou a zvýšením výkonu, ako aj systém eliminácie hluku. Pozrite sa , ako Mazda posúva dynamiku a výkonnosť jazdy na úplne novú úroveň. 

HIROTAKA KANAZAWA HIROTAKA KANAZAWA

HIROTAKA KANAZAWA

Riadiaci výkonný poverenec – MAZDA Japan

„DOMNIEVAME SA, ŽE VÝROBA SKVELÉHO AUTA JE O POCHOPENÍ VZŤAHU MEDZI AUTOM A VODIČOM.“

Hlavné úspechy:

Generálny manažér pobočky Europe R&D

Generálny manažér oddelenia konštrukcie podvozkov

Generálny manažér divízie vedenia platforiem a programov

Vedúci zodpovedný za vývoj vozidiel

DRIVE TOGETHER

Zažite úžasný pocit „Jinba Ittai“ na vlastnej koži. Objavte ponuku modelov, vyhľadajte miestneho predajcu alebo si ešte dnes rezervujte testovaciu jazdu.

Ruky, ktoré menia hlinu na emócie

Dielo majstra

Ruky, ktoré menia hlinu na emócie

Zistiť viac

Technológie

Výkon bez kompromisov

Viac informácií
Vytvorte si Mazdu

Konfigurátor

Vytvorte si Mazdu

Viac informácií
Prebuďte v sebe vášnivého vodiča

Mazda MX-5 RF

Prebuďte v sebe vášnivého vodiča

Viac informácií

Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.