alt text

Mazda VISION COUPE

 

Koncepčné vozidlo Mazda VISION COUPE s elegantným, štýlovým dizajnom budúcej generácie odhaľuje potenciál a smerovanie budúcnosti vozidiel Mazda pomocou našej oceňovanej filozofie dizajnu KODO

 

Naši dizajnéri, inšpirovaní nádhernými proporciami a dedičstvom modelov Mazda R360 Coupe a Luce Rotary Coupe, ako aj zmyselnosťou modelu RX-VISION, vytvorili klasické kupé s tiahlymi líniami a dozadu posunutou kabínou. Športová silueta je stelesnením kultivovanosti a nezameniteľnej elegancie. Vyjadruje prísľub vzrušujúceho zážitku zo športovej jazdy. 

 

Rovnako osobitý je aj interiér. Na základe japonskej koncepcie architektúry „ma“ sme veľkú pozornosť venovali priestorovej harmónii medzi ovládacími prvkami, dverami a stredovou konzolou. Nielen že má interiér atmosféru, ale prechádza akoby ladným pohybom. Používanie ovládacích prvkov je veľmi intuitívne, čo prispieva k vytvoreniu silnej väzby Jinba Ittai medzi vozidlom a vodičom. Keď chce vodič zobraziť informácie na displeji, stačí, keď sa dotkne konzoly. 

 

Výrazný, a predsa decentný, výkonný a nádherne očarujúci model VISION COUPE, prvýkrát predstavený na tokijskom autosalóne, povyšuje dizajn KODO do formy, ktorá je doposiaľ najintenzívnejším stvárnením pohybu. 

 

'Mazda VISON COUPE získala na 33. medzinárodnom automobilovom festivale cenu za „Najkrajšie koncepčné auto roka“. Ako naznačuje už jeho samotný názov, VISION COUPE je stelesnením dizajnovej vízie budúcej generácie vozidiel Mazda. Proporcie plynulej štvordverovej karosérie s kabínou umiestnenou viac vzadu sú typické pre klasický dizajn kupé a zároveň znázorňujú mohutnú hybnú silu vysokovýkonných športových vozidiel.' 


Zobrazený model je koncepčné vozidlo a nie je k dispozícii na zakúpenie.