alt text

Mazda VISION COUPE

 

Koncepčné vozidlo Mazda VISION COUPE s elegantným, štýlovým dizajnom budúcej generácie odhaľuje potenciál a smerovanie budúcnosti vozidiel Mazda pomocou našej oceňovanej filozofie dizajnu KODO

 

Naši dizajnéri, inšpirovaní nádhernými proporciami a dedičstvom modelov Mazda R360 Coupe a Luce Rotary Coupe, ako aj zmyselnosťou modelu RX-VISION, vytvorili klasické kupé s tiahlymi líniami a dozadu posunutou kabínou. Športová silueta je stelesnením kultivovanosti a nezameniteľnej elegancie. Vyjadruje prísľub vzrušujúceho zážitku zo športovej jazdy. 

 

Rovnako osobitý je aj interiér. Na základe japonskej koncepcie architektúry „ma“ sme veľkú pozornosť venovali priestorovej harmónii medzi ovládacími prvkami, dverami a stredovou konzolou. Nielen že má interiér atmosféru, ale prechádza akoby ladným pohybom. Používanie ovládacích prvkov je veľmi intuitívne, čo prispieva k vytvoreniu silnej väzby Jinba Ittai medzi vozidlom a vodičom. Keď chce vodič zobraziť informácie na displeji, stačí, keď sa dotkne konzoly. 

 

Výrazný, a predsa decentný, výkonný a nádherne očarujúci model VISION COUPE, prvýkrát predstavený na tokijskom autosalóne, povyšuje dizajn KODO do formy, ktorá je doposiaľ najintenzívnejším stvárnením pohybu. 

 


Zobrazený model je koncepčné vozidlo a nie je k dispozícii na zakúpenie.