alt text

Mazda RX-VISION, úchvatný koncept športového vozidla s rotačným motorom, získala na 31. Medzinárodnom automobilovom festivale ocenenie „Najkrajší automobilový koncept roku“. Mazda RX-VISION bola predstavená v novembri 2015 na autosalóne v Tokiu. Stelesňuje rebelského ducha Mazdy. Jej hladké krivky vyjadrujú vrodenú dynamiku a zároveň odkazujú na bohatú históriu športových vozidiel Mazda s motorom vpredu a pohonom zadných kolies.

Mazda RX-VISION


Vývoj rotačného motoru

RX-VISION a rotačný motor najnovšej generácie stelesňujú ducha súťaživosti Mazda.

 

Predstavujeme rotačný motor SKY ACTIVE od spoločnosti Mazda oblečený v nádhernom športovom koncepte RX-VISION. Reprezentuje ďalší významný krok spoločnosti Mazda vpred v oblasti prelomovej hospodárnosti, nízkych emisií a spoľahlivosti rotačných motorov.

 

Spoločnosť Mazda ako jediný výrobca, ktorý úspešne priniesol na trh a spustil hromadnú výrobu rotačných motorov, neúnavne pracovala na vytvorení tohto nového konceptu, ktorý má namierené do budúcnosti. Práve spoločnosť Mazda bola prvým, kto dosiahol obchodný úspech s rotačným pohonom v roku 1967 prostredníctvom vozidla Mazda Cosmo Sport 110S a niekoľkými ďalšími modelmi.

 

Vďaka svojim úžasným proporciám a koncepcii športového vozidla s vpredu uloženým motorom a pohonom zadných kolies je model RX-VISION stelesnením dizajnovej filozofie KODO - duch pohybu. Pýši sa moderným dizajnom a zároveň si zachováva zmysel pre tradície a autentickosť, ktorá je verná histórii dizajnu športových vozidiel od spoločnosti Mazda.Zobrazený model je koncept vozidla a nie je možné ho zakúpiť.