“mazda2 cesta” mazda2 červená “celkom nová mazda2” mazda2 2015

Objavte zmysel zábavy

 

Mazda2 je v meste sebaistá, citlivá a svižná, a jej jazdná dynamika vo vás vždy vyvolá úsmev. Oceníte aj pohodlie pri jazde a jednoznačnú stabilitu na diaľnici.


Technológia SKYACTIV prináša vynikajúce ekologické vlastnosti a výkon a moderná technológia i-ACTIVSENSE vyvolá vo vás pocit bezpečia bez ohľadu na to, kam idete.

Bezpečnostný systém SCBS  

Vyžeňte stres z mesta vďaka systému SCBS na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke! 

Zabudované snímače neustále sledujú vzdialenosť a rýchlosť vozidla idúceho pred vami a ak vyhodnotia pravdepodobnosť kolízie, SCBS stlačí brzdy a núdzovo zastane (systém funguje pri rýchlosti do 30 km/hod). Ak treba, automaticky za vás zabrzdí s cieľom zabrániť kolízii alebo minimalizovať jej následky pri nízkej rýchlosti (k dispozícií pre výbavu Revolution Top).

  • “mazda2 active driving display”

   Head Up Displej

   Ponúka najdôležitejšie informácie o jazde v reálnom čase, vrátane rýchlosti, podrobnej navigácie a bezpečnostných upozornení systému i-ACTIVSENSE. Displej vo výške očí sa nachádza v hornej časti prístrojovej dosky, takže informácie sa zobrazujú vo výške pohľadu. Head Up Displej bráni zobrazovaniu prílišného množstva informácií tým, že zobrazuje len tri položky naraz (k dispozícií pre výbavu Revolution Top).

   Head Up Displej

  • “mazda2 riadiaca páka” mazda2 interiér “celkom nová mazda2” mazda2 2015 “

   Pohon SKYACTIV

   Vychutnajte si presné, hladké a rýchle radenie prevodových stupňov zamerané na športový výkon. V celkom novej Mazde2 sme odľahčili a zvýšili kompaktnosť našej vychvaľovanej automatickej prevodovky SKYACTIV-DRIVE.

    

   Výsledkom je vyššia úspora paliva, väčší priamy výkon a taká zábavná jazda, že máte dojem manuálneho radenia – naša automatická prevodovka vyhráva na všetkých frontoch.

   Pohon SKYACTIV

  • Systém sledovania mŕtveho uhla RVM

   Nová Mazda2 vidí to, čo vy nedokážete. Je to vďaka tomu, že systém sledovania mŕtveho uhla RVM využíva snímače na skenovanie vozidiel v priľahlých jazdných pruhoch už od 50 metrov. Ak sa k vám blíži vozidlo a vy naznačíte zmenu jazdného pruhu, systém vás upozorní zvukovým výstražným signálom a blikajúcimi indikátormi na vonkajších spätných zrkadlách. Obsahuje aj funkciu sledovania premávky za vozidlom RCTA, ktorá sleduje priestor pri cúvaní (k dispozícií pre Revolution Top).

   Systém sledovania mŕtveho uhla RVM

  Zobrazený model môže byť odlišný od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.