CX-5

Drive together, spoločná radosť z jazdy

 

Zažite nový rozmer potešenia z jazdy v novej Mazde CX-5. Naše najnovšie  kompaktné SUV s kompletne prepracovaným dizajnom exteriéru aj interiéru poskytuje vynikajúci komfort a pôžitok vodičovi aj jeho spolucestujúcim. Nová Mazda CX-5, navrhnutá a skonštruovaná ako stelesnenie čistej radosti z jazdy, poskytne každému na jej palube intenzívny pocit Jinba Ittai, teda pocit silnej spätosti a jednoty s vozidlom.

 

Vďaka vynovenému dizajnu KODO a bezkonkurenčnej kvalite spracovania pôsobí krásna karoséria v novej žiarivej farbe červená Soul Red Crystal suverénne a odhodlane, kým tichý, priestranný a pedantne vypracovaný interiér, zameraný na človeka, poskytuje maximálny komfort vodičovi aj spolucestujúcim. Ideálne vozidlo na dlhé, zábavné výlety s rodinou a priateľmi. Vďaka vyspelým

bezpečnostným technológiám i-ACTIVSENSE si môže každý užívať relax a radosť na cestách. Podeľte sa o dokonalý pôžitok z jazdy. 

 

 

Nová luxusná farba karosérie červená Soul Red Crystal

Nový projekčný Head Up displej s rozpoznávaním dopravných značiek

Nový dizajn interiéru

Lepšie reakcie na pohyby volantu a lepšia ovládateľnosť vďaka systému G-Vectoring Control.

Systém pohonu všetkých kolies i-ACTIV AWD

Maximálna rýchlosť: 208 km/h*

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,0 sekundy*

Spotreba paliva: 5,0 – 6,8 l/100 km**

Emisie CO2: 132 – 159 g/km**

 

* Údaje platia pre nový model Mazda CX-5 SKYACTIV-D 2.2 (175 k) s pohonom všetkých kolies AWD a 6-stupňovoumanuálnou prevodovkou

** Minimálne a maximálne hodnoty pre celý modelový rad

Inovácie Zistite, čím je nová Mazda CX-5 taká jedinečná

Dizajn

Podľa tvorcov vozidiel Mazda musí byť dizajn v harmónii s konštrukčným riešením, aby si vodič mohol za volantom naozaj vychutnať radosť z jazdy a získať pocit spätosti s vozidlom. Nová Mazda CX-5, zrodená z podstaty dizajnu KODO, je akoby plná energie a pohybu; má lepšiu aerodynamiku, lepšie jazdné vlastnosti a lepšiu ovládateľnosť. Červená Soul Red Crystal je nová žiarivá farba karosérie s hĺbkou a krásou povrchu, akú dokážu vytvoriť len majstri svojho remesla. Táto nová farba, ktorá dáva vyniknúť kráse dizajnu KODO, pôsobí neuveriteľne živo a energicky.

Výkon

Technológie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS umožňujú novej Mazde CX-5 fungovať v harmónii s vodičom, ktorý si tak môže vychutnať väčší pôžitok z jazdy. Vďaka nášmu inovatívnemu systému G-Vectoring Control vozidlo presnejšie a kultivovanejšie reaguje na pokyny vodiča prostredníctvom volantu. Tento systém, reguluje výkon motora v záujme optimálneho zaťaženia jednotlivých kolies. A keďže vozidlá typu SUV majú ťažisko položené vyššie, určite oceníte prínos tohto systému. Riadenie je presnejšie, vozidlo je lepšie ovládateľné a cestujúci si užijú hladšiu, komfortnejšiu jazdu.

i-ACTIV AWD

Ďalším príkladom toho, ako sa snažíme umocniť spätosť vodiča s vozidlom, sú naše inteligentné bezpečnostné technológie i-ACTIV AWD. Na základe údajov z 27 senzorov systém vyše 200-krát za sekundu vypočítava rôzne nastavenia, aby vodičovi pomáhal rozpoznávať potenciálne nebezpečenstvá, vyhýbať sa kolíziám tam, kde je to možné, a znižovať závažnosť nehôd, keď sa im nedá zabrániť.

Vyspelé Bezpečnostné Technológie

Bezpečnostné technológie Mazda ponúkajú ochranu na úrovni svetovej špičky pre vás aj vašich spolucestujúcich. Naše vyspelé bezpečnostné technológie i-ACTIVSENSE vám navyše poskytnú radosť z jazdy vďaka pocitu Jinba Ittai. Nová Mazda CX-5 obsahuje najnovší adaptívny tempomat Mazda a viacfarebný projekčný Head Up displej s funkciou rozpoznávania dopravných značiek, vďaka ktorej sa rýchlostné obmedzenia a iné dopravné značky zobrazujú priamo pred vodičom na čelnom skle.

Farby Pozrite si ponuku farieb z každého uhla

Galéria Preskúmajte detaily z každej perspektívy

car
car

upquote S pohonom všetkých kolies i-ACTIV AWD máte vozidlo vždy pod kontrolou. downquote

Mazda CX-5 Drive Together

Predstavujeme novú Mazdu CX-5 s jedinečným dizajnom Kodo a technológiou Skyactiv. Toto spojenie je zárukou výnimočného prepojenia medzi človekom a strojom. Hovoríme tomu Jinba Ittai.

car
car

upquote Keď jazdíte v Mazde, nikdy nie ste sami. Auto a vodič v dokonalej harmónii. downquote

Dizajn Kodo

Zistite, ako Mazda vytvára autá, ktoré stelesňujú dynamickú krásu života

Viac informácií

Bezpečnosť

Na cestách vás ochránia naše vyspelé technológie i-ACTIVSENSE. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si jazdu

Viac informácií

Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.

 

Hodnoty emisií CO2 v kombinovanom režime*:
141 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

140 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom 2WD

160 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD 

152 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 5-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD

114 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

126 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD

137 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD

* Vozidlá sú homologizované v súlade s novou metodikou typových skúšok podľa nariadenia WLTP (EÚ) 2017/1151; Nariadenie (ES) 715/2007.

Kvôli zaisteniu porovnateľnosti sú uvádzané hodnoty NEDC stanovené v súlade s vykonávacím predpisom (EÚ) 2017/1153.

Údaje o spotrebe paliva vychádzajú z oficiálnych testov regulovaných Európskou úniou realizovaných v laboratórnych podmienkach. Poskytujú sa výlučne na účely porovnania a nemusia odzrkadľovať výsledky dosahované pri reálnej jazde.