CX-5

Vyspelé technológie zvyšujú pôžitok z jazdy

 

Za volantom novej Mazdy CX-5 sa presvedčíte, že na vozidlo triedy SUV dokáže reagovať nezvyčajne svižne a citlivo. Toto SUV, navrhnuté a skonštruované s využitím našich mimoriadne vyspelých technológií SKYACTIV, dosahuje výnimočne nízku spotrebu paliva a emisie CO2 už od 132 g/km. Vďaka vylepšenému podvozku a systému G-Vectoring Control sa nám podarilo zlepšiť komfort odpruženia aj ovládateľnosť vozidla.

 

Systém G-Vectoring Control sleduje, ako pohybujete volantom, ako rýchlo sa vozidlo pohybuje a v akej polohe je plynový pedál, a podľa toho dokáže za pár milisekúnd zareagovať v záujme zlepšenia ovládateľnosti a zosilnenia pocitu prepojenia s vozidlom. Systém pohonu všetkých kolies i-ACTIV AWD sa aktivuje len vtedy, keď je potrebný. Na základe údajov z 27 senzorov 200-krát za sekundu reguluje v záujme ideálneho kontaktu kolies s povrchom prenos hnacej sily. To všetko prispieva k vášmu pocitu kontroly a istoty za volantom a dáva vám možnosť naplno si vychutnať fenomenálne jazdné vlastnosti novej Mazdy CX-5.

 

Vďaka našim najnovším vyspelým bezpečnostným technológiám i-ACTIVSENSE zaručuje nová Mazda CX-5 potešenie z jazdy s pocitom sebaistoty v každom prostredí. Zabudované kamery a senzory dokážu pohotovo identifikovať potenciálne nebezpečenstvá, a tým minimalizujú riziko nehody. Systém vodiča informuje prostredníctvom projekčného Head Up displeja, ktorý premieta dôležité informácie na čelné sklo. Systém SCBS na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke s funkciou rozpoznávania dopravných značiek, radarový tempomat Mazda, adaptívne LED reflektory a mnohé ďalšie inovatívne bezpečnostné prvky chránia vás aj vašu rodinu a robia jazdu zábavnou za každých okolností.

  • G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control

   Technológie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS umožňujú novej Mazde CX-5 fungovať v harmónii s vodičom, ktorý si tak môže vychutnať väčší pôžitok z jazdy. Systém G-Vectoring Control je príkladom konštruktérskeho prístupu zameraného na človeka. Keď zatáčate, systém reguluje výkon motora v záujme optimálneho zaťaženia jednotlivých kolies. A keďže vozidlá typu SUV majú ťažisko položené vyššie, určite oceníte prínos tohto systému. 

   G-Vectoring Control

  • Pohon všetkých kolies i-ACTIV AWD

   Pohon všetkých kolies i-ACTIV AWD

   Vďaka systému Mazda i-ACTIV AWD máte vozidlo lepšie pod kontrolou pri akcelerácii, zatáčaní, brzdení a jazde po šmykľavých cestách. Systém prenáša na zadné kolesá práve toľko hnacej sily, koľko je potrebné, aby malo vozidlo lepší kontakt s vozovkou a správalo sa na ceste stabilnejšie a bezpečnejšie. Systém pohonu všetkých kolies i-ACTIV AWD sa aktivuje len vtedy, keď je potrebný. 

   Pohon všetkých kolies i-ACTIV AWD

  • KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

   Ľahšie vozidlo znamená úsporu paliva a väčší pôžitok za volantom. KAROSÉRIA SKYACTIV novej Mazdy CX-5 patrí medzi najbezpečnejšie a zároveň najľahšie vo svojej triede. Vďaka zlepšeniam podvozka, izolácie a KAROSÉRII SKYACTIV je jazda tichšia, kultivovanejšia a komfortnejšia.

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

  • Projekčný Head Up displej

   Projekčný Head Up displej

   Zobrazuje dôležité informácie priamo v zornom poli vodiča Náš inovatívny, ľahko čitateľný farebný projekčný Head Up displej premieta priamo na čelné sklo rýchlosť vozidla, navigačné pokyny, dopravné značky a bezpečnostné upozornenia systému i-ACTIVSENSE. Vy sa tak môžete sústrediť na dianie na ceste.

    

    


   Projekčný Head Up displej

  • Motory a prevodovky SKYACTIV

   Motory a prevodovky SKYACTIV

   Motory Mazda sa vyznačujú veľkým výkonom, výnimočnou úspornosťou a nízkymi emisiami. Náš naftový motor SKYACTIV-D 2.2 je rovnako živý ako benzínový a stačí mu len 4,9 litra paliva na 100 km. Benzínový motor SKYACTIV-G 2.0 s priamym vstrekovaním paliva má najvyšší kompresný pomer na svete 14 : 1 a dosahuje spotrebu paliva len 5,6 l/100 km.

   Motory a prevodovky SKYACTIV

  • Adaptívne LED reflektory

   Adaptívne LED reflektory

   Už nemusíte prepínať na stretávacie svetlá, keď sa oproti objaví iné vozidlo. Adaptívne LED reflektory v novej Mazde CX-5 to robia automaticky, a pritom zaisťujú skvelú viditeľnosť aj na tých najtmavších cestách. Na diaľnici viac svetla smeruje nahor, aby skôr osvetlilo dopravné značky a možné nebezpečenstvo.

   Adaptívne LED reflektory

  • Rozpoznávanie dopravných značiek

   Rozpoznávanie dopravných značiek

   Náš systém rozpoznávania dopravných značiek pomocou dopredu namierenej kamery deteguje značky určujúce rýchlostné obmedzenia, zákaz vjazdu a povinnosť zastaviť a dať prednosť v jazde a zobrazuje ich na čelnom skle. Ak prekročíte rýchlostné obmedzenie, upozorní vás na to zvukové a vizuálne výstražné znamenie.

   Rozpoznávanie dopravných značiek

  Čo je G-Vectoring Control? Veda stojaca za intuitívnou jazdou

  V duchu filozofie Jinba Ittai, kôň a jazdec ako jedno telo, chceme, aby vodič pri jazde cítil úplnú jednotu so svojím vozidlom. G-Vectoring Control je technológia, vďaka ktorej sa tento cieľ stáva realitou. Objavte vedu stojacu za intuitívnosťou ovládania našich vozidiel.

  Ako sa vytvára zvuk pokoja Kultivovaný zážitok z jazdy

  V novej Mazde CX-5 sa každý cíti skvelo. Je stelesnením pokoja a vyrovnanosti. Vďaka systému G-Vectoring Control má vodič vozidlo viac pod kontrolou. Ku kultivovanosti jazdy prispievajú nižšie hladiny aerodynamického hluku a tiež hluku prenášaného z cesty a od kolies. Ešte nikdy nebolo také príjemné a zábavné vychutnávať si jazdu na každej ceste, a to pre vodiča aj jeho spolucestujúcich.

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.

   

  Hodnoty emisií CO2 v kombinovanom režime*:
  141 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

  140 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom 2WD

  160 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD 

  152 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 5-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD

  114 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

  126 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD

  137 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD

  * Vozidlá sú homologizované v súlade s novou metodikou typových skúšok podľa nariadenia WLTP (EÚ) 2017/1151; Nariadenie (ES) 715/2007.

  Kvôli zaisteniu porovnateľnosti sú uvádzané hodnoty NEDC stanovené v súlade s vykonávacím predpisom (EÚ) 2017/1153.

  Údaje o spotrebe paliva vychádzajú z oficiálnych testov regulovaných Európskou úniou realizovaných v laboratórnych podmienkach. Poskytujú sa výlučne na účely porovnania a nemusia odzrkadľovať výsledky dosahované pri reálnej jazde.