Mazda CX-3 2018

Intenzívnejšie potešenie z jazdy

 

Posaďte sa za volant modelu Mazda CX-3 a rýchlo zistíte, ako naše nadšenie pre pôžitok z jazdy premení každú cestu na takú, pri ktorej dúfate, že sa neskončí. Vytvorili sme kompaktné SUV, ktoré zdokonaľuje spôsob jazdy, aby sa zintenzívnil pôžitok a silný pocit Jinba Ittai, teda pocit silnej spätosti a jednoty s vozidlom. 

 

Vďaka kultivovanému štýlu, elegancii, výkonu a agilite je dynamika jazdy v modeli Mazda CX-3 zdokonalená. Prináša zlepšený komfort jazdy a ovládanie, ktoré je ešte vzrušujúcejšie. Vývoj motorov SKYACTIV prispieva k rozvoju humanocentrického potešenia z jazdy so zvýšeným výkonom, ale aj k nižšej spotrebe paliva v reálnej prevádzke. Jazda nebola nikdy vzrušujúcejšia a oslobodzujúcejšia. 

  • Motory SKYACTIV

   Motory SKYACTIV

   Mazda CX-3 2018 je skonštruovaná tak, aby vám sprostredkovala vzrušujúci výkon a kontrolu. Prepracovaný 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s novou konštrukciou piestov a vstrekovacím systémom má väčší výkon v celom spektre otáčok a aj nižšiu spotrebu paliva. 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D má vyšší krútiaci moment pri vyšších otáčkach a skvelú spotrebu paliva aj pri vysokom zaťažení vozidla.

   Motory SKYACTIV

  • Komfort jazdy

   Komfort jazdy

   Od úplne prvej jazdy si všimnete, ako sa Mazda CX-3 správa na rôznych povrchoch a ako pohodlne sa cítite aj so spolujazdcami. Dynamika podvozka je prepracovaná kvôli upravenému zaveseniu kolies a riadeniu a vďaka pneumatikám s novým dizajnom. Nielenže je jazda ľahšia a vozidlo sa pohybuje presne podľa očakávaní, ale každý cestujúci sa bude cítiť maximálne pohodlne, nielen na predných sedadlách. Vychutnajte si istú a uvoľnenú jazdu.

   Komfort jazdy

  • Adaptívne reflektory LED

   Adaptívne reflektory LED

   Inteligentné LED svetlomety* zdokonaľujú pôžitok z jazdy. Keď sa priblížite k protiidúcemu vozidlu alebo vozidlu vpredu, automaticky sa prepnú na stretávacie svetlá. Vypnú sa len svetlá, ktoré sú v zornom poli vodiča, takže budete mať lepší výhľad na cestu. Pri jazde po diaľnici sa svetlá automaticky prepnú na diaľkové, aby osvetlili väčšiu časť cesty vpredu. Svetlá zlepšujú viditeľnosť a prispievajú k bezpečnejšej a menej únavnej jazde v noci aj pri jazde v zákrutách.

   Adaptívne reflektory LED

  • Ticho v kabíne

   Komfort v kabíne

   Mazda CX-3 ponúka komfortný priestor v interiéri vrátane kožených sedadiel* s elektrickým nastavovaním a inteligentnou technológiou vrátane elektrickej parkovacej brzdy s funkciou automatického podržania.   Väčšie ticho v kabíne podporuje príjemnú konverzáciu a potešenie z jazdy, zatiaľ čo predná a zadná** stredová lakťová opierka s držiakmi pohárov prinášajú pocit dodatočného pohodlia. 

   * Dostupné od výbavy Takumi Plus a Revolution Top

   ** Dostupné od výbavy Challenge

   Komfort v kabíne

  • Adaptívny tempomat Mazda

   Adaptívny tempomat Mazda s funkciou Stop & Go (MRCC)

   S adaptívnym tempomatom (MRCC) sú dlhé jazdy rovnako pohodlné ako krátke. Predné snímače neustále merajú vzdialenosť medzi vaším vozidlom a vozidlom pred vami a udržiavajú konštantný bezpečný odstup. Nezáleží na tom, či ste v hustej premávke, alebo na diaľnici, funguje v celom rozsahu rýchlostí. 

   Adaptívny tempomat Mazda s funkciou Stop & Go (MRCC)

  • Hladšia jazda

   Hladšia jazda

   Predné parkovacie senzory (k dispozícii vo výbave Revolution) uľahčujú parkovanie, najmä na úzkych parkovacích miestach. Keď jazdíte na hrboľatej vozovke, mäkšie 18“ pneumatiky určené pre model Mazda CX-3 absorbujú nárazy, takže všetci cestujúci si užijú pohodlnú a kultivovanú jazdu. 

   Hladšia jazda

  • G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control

   Vďaka zlepšeniam systému riadenia G-Vectoring Control je Mazda CX-3 ľahko a presne ovládateľná. Táto prvá z radu technológií SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS – G-Vectoring Control – inteligentne reguluje krútiaci moment motora podľa pohybov volantu a optimalizuje rozloženie zaťaženia vozidla. A výsledok? Dramatické zlepšenie reakcií na pohyby volantu a ovládateľnosť, ktorá prináša hladší priebeh zrýchlenia a vzrušujúcejšiu jazdu.

   G-Vectoring Control

  • Pohon všetkých kolies (AWD)

   Pohon všetkých kolies (AWD)

   Pri náročných cestných vyžadujete úplný komfort a ovládanie. Vysokoúčinný systém pohonu všetkých kolies i-ACTIV AWD novej generácie umožňuje užiť si jazdu a vychutnať si skvelý pocit Jinba Ittai pri dynamickej jazde bez zhoršenia spotreby paliva. 27 snímačov počas jazdy monitoruje podmienky 200-krát za sekundu a systém na základe toho prenáša hnaciu silu na kolesá, ktoré majú najlepšiu priľnavosť k povrchu. Vďaka tomu môžete jazdiť dynamickejšie a sebaistejšie.

   Pohon všetkých kolies (AWD)

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.

   

  Hodnoty emisií CO2 v kombinovanom režime*:
  141 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

  140 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 121 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom 2WD

  160 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD 

  152 g/km pre 2,0-litrový benzínový motor SKYACTIV-G s výkonom 150 koní, 5-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD 

  114 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 2WD 

  126 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom AWD 

  137 g/km pre 1,8-litrový naftový motor SKYACTIV-D s výkonom 115 koní, 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom AWD

  * Vozidlá sú homologizované v súlade s novou metodikou typových skúšok podľa nariadenia WLTP (EÚ) 2017/1151; Nariadenie (ES) 715/2007.

  Kvôli zaisteniu porovnateľnosti sú uvádzané hodnoty NEDC stanovené v súlade s vykonávacím predpisom (EÚ) 2017/1153.

  Údaje o spotrebe paliva vychádzajú z oficiálnych testov regulovaných Európskou úniou realizovaných v laboratórnych podmienkach. Poskytujú sa výlučne na účely porovnania a nemusia odzrkadľovať výsledky dosahované pri reálnej jazde.