MX-5 RF

Neodolateľne štýlový výzor s ešte silnejším charakterom

 

Mazda MX-5 RF je dokonalým vyjadrením našej oceňovanej dizajnovej filozofie KODO – duša pohybu. Pohľad na tento dvojmiestny športový automobil s dokonalými proporciami a nádhernými krivkami karosérie so splývavou zadnou časťou poteší každého okoloidúceho. Vďaka novej farbe Soul Red Crystal s neuveriteľnou sýtosťou a hĺbkou živo vynikne každá zmyselná krivka a jemná línia na jeho karosérii. 


Nová, špičková konštrukcia strechy vám umožní vychutnávať si radosť z jazdy pod holým nebom aj pocit bezpečia a komfortu v luxusnej kabíne. Dizajn interiéru, do ktorého zvonka ponad dvere zasahujú panely vo farbe karosérie, vyvoláva pocit  Jinba Ittai – pocit úplnej jednoty medzi vodičom a vozidlom.

 

Dizajn „KODO – duša pohybu“ v tej najšportovejšej podobe

Technológia lakovania TAKUMI-NURI

Nová prémiová metalíza – sivá Machine Gray

Aerodynamický, slzovitý dizajn kabíny

 


  • Elegantné, plynulé krivky

   Elegantné, plynulé krivky

   Bočné časti elegantne tvarovanej strechy modelu MX-5 RF sa smerom dozadu pozvoľna zvažujú a súčasne hladko prechádzajú do bokov karosérie, čo vytvára dojem dokonalého kvapkovitého tvaru kabíny, obklopujúcej vodiča. Táto plynulá kontúra strechy nadväzuje na priamu líniu karosérie, tiahnucu sa od nízko položeného predného previsu cez kapotu až po veko batožinového priestoru, vytvárajúc ladnú siluetu vozidla so splývavou zadnou časťou, ktorá nikoho nenechá chladným.  

   Elegantné, plynulé krivky

  • Luxusné interiérové detaily

   Luxusné interiérové detaily

   Najnovšia, modernizovaná podoba kokpitu v modeli MX-5 RF je prísne podriadená potrebám vodiča. Má ešte dômyselnejší dizajn s dokonale symetricky rozmiestnenými dôležitými prvkami. Na dotyk príjemné materiály a vysokokvalitné vyhrievané kožené sedadlá* umocňujú uvoľnený, kultivovaný charakter dizajnu interiéru.  

   Luxusné interiérové detaily

  • Fastback so špičkovou skladacou pevnou strechou

   Fastback so špičkovou skladacou pevnou strechou

   Skladacia pevná strecha modelu MX-5 RF so splývavou zadnou časťou sa dokáže stiahnuť len za 13 sekúnd. Horné panely strechy a zadné sklo sa hladko zložia pod kryt za zadnými sedadlami, pričom zadná časť strechy sa vráti na svoje miesto. Toto nové, skutočne unikátne dizajnové riešenie v súčasnosti nemá v segmente vozidiel s pevnou skladacou strechou obdobu.

   Fastback so špičkovou skladacou pevnou strechou

  • Nezmenšený batožinový priestor

   Nezmenšený batožinový priestor

   Pri návrhu skladacej strechy fastbacku MX-5 RF, ktorá sa dokáže efektívne zložiť do veľmi malého priestoru, konštruktéri dbali na to, aby nijako neutrpela praktickosť vozidla. Aj napriek krásnemu profilu a elegantnému dizajnu karosérie si nezávislý batožinový priestor zachoval presne rovnaký objem ako v prípade verzie roadster, čo znamená, že pohodlne pojme dva príručné cestovné kufre. Dokonalé stvárnenie elegancie a funkčnosti.

   Nezmenšený batožinový priestor

  • Nová, sýta a živá farba karosérie

   Nová, sýta a živá farba karosérie

   Soul Red Crystal je vylepšená, sofistikovaná verzia kultovej farby Mazda Soul Red. Je výsledkom deväť rokov trvajúceho vývoja. Farba Soul Red Crystal dokonale vyjadruje našu dizajnovú filozofiu KODO – duša pohybu. Vyžaruje z nej energická živosť, zvýrazňujúca krásu jemných línií a zmyselných kriviek modelu MX-5 RF. Vďaka technológii lakovania Mazda TAKUMI-NURI dosahuje táto farba o 20 percent vyššiu sýtosť a o 50 percent väčšiu hĺbku než farba Soul Red. 

   Nová, sýta a živá farba karosérie

  • Jinba-Ittai – pocit jednoty

   Jinba Ittai – pocit jednoty

   Model MX-5 RF charakterizuje dokonale harmonický prienik medzi vnútrom a vonkajškom. Výsledkom rozostrenia hranice medzi interiérom a exteriérom je úžasný pocit Jinba Ittai – pocit splynutia vodiča s vozidlom. Pretiahnuté línie karosérie nerušivo a plynulo prechádzajú do priestoru pre cestujúcich – rovnako ako svieže závany vzduchu.  

   Jinba Ittai – pocit jednoty

  • Dizajn volantu

   Dizajn volantu

   Volant potiahnutý prvotriednou kožou, obšitý červenou niťou a ozdobený elegantnými saténovo chrómovými detailmi, je vybavený praktickými ovládacími prvkami audiosystému. Jeho ergonomický tvar je navrhnutý tak, aby dokonale padol do ruky, vďaka čomu môžete vozidlo pohotovo a ľahko ovládať aj na kľukatých cestách.  

   Dizajn volantu

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.