Výnimočná jazdná dynamika – maximálny pôžitok za volantom

 

Mazda MX-5 RF má nezameniteľný charakter. Vďaka technológii SKYACTIV, , ľahkej konštrukcii podvozka a karosérie a nízko položenému ťažisku jazdí ako pravý športový automobil – čím aj vždy bola. Vyspelé bezpečnostné prvky, ako napríklad adaptívne LED reflektory (ALH) *poskytujú pocit absolútnej istoty, takže si zábavu za volantom môžete vychutnávať za každých podmienok.

 

Ľahkosť, dynamickosť a ovládateľnosť vďaka technológiám SKYACTIV:

Motory SKYACTIV-G 1.5 a 2.0

Šesťstupňová automatická prevodovka alebo manuálna prevodovka SKYACTIV-MT

KAROSÉRIA a PODVOZOK SKYACTIV

Systémy i-stop a i-ELOOP**

** len s 2,0-litrovým motorom

 

Vybavená vyspelými bezpečnostnými a komfortnými funkciami i‑ACTIVESENSE:

Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu (LDWS)

Adaptívne reflektory (AFLS)

Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) (BSM)

Automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel (HBC)


STRÁNKA O DIZAJNE

* Reflektory ALH sú štandardným prvkom výbavy Revolution vo vozidlách s ľavostranným riadením. V prípade vozidiel s pravostranným riadením sú súčasťou voliteľného balíka Safety Pack vo výbave Revolution.

*** Reflektory AFLS sú súčasťou voliteľného balíka Tech Pack vo výbave Challenge vo vozidlách s ľavostranným riadením. V prípade vozidiel s pravostranným riadením sú štandardnou súčasťou výbavy Revolution.

  • mx-5-rf-2

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV sú vyrobené z ľahkých materiálov vrátane hliníka a ultrapevnej ocele. Sú vyladené v záujme ešte vyššieho jazdného komfortu a stability a sú zárukou agilnosti a precízneho držania stopy v zákrutách bez ohľadu na stav povrchu. 

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

  • mx-5-rf-3

   Pohonné jednotky SKYACTIV

   Čistú radosť z jazdy v modeli MX-5 RF vám umožnia zažiť naše dva benzínové motory SKYACTIV-G 1.5 a SKYACTIV-G 2.0 s pôsobivými parametrami. Kombinujú sa buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou SKYACTIV-MT alebo so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, určenou exkluzívne pre verziu MX-5 RF*. Obe pohonné jednotky sa vyznačujú rýchlymi reakciami, hladkým a kontrolovateľným priebehom výkonu a pôsobivým, hlbokým, burácavým zvukom, ktorý ešte zvyšuje vzrušenie z jazdy.

   * len pre 2,0-litrový motor.

   Pohonné jednotky SKYACTIV

  • mx-5-rf-1

   Bezpečnostné prvky i-ACTIVSENSE

   Mazda berie bezpečnosť vážne. Vďaka nášmu humanocentrickému prístupu sa nám podarilo vytvoriť súbor vyspelých bezpečnostných technológií, ktoré vás budú na ceste chrániť za každých okolností. Naše proaktívne bezpečnostné prvky pomáhajú vodičom rozpoznávať potenciálne nebezpečenstvá s cieľom čo najviac minimalizovať riziko nehody.

   Bezpečnostné prvky i-ACTIVSENSE

  • mx-5-rf-4

   Automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel (HBC)

   Mazda MX-5 RF je vybavená inteligentnými reflektormi, ktoré sa automaticky prepínajú medzi režimami diaľkových a stretávacích svetiel v závislosti od situácie na ceste. To znamená, že zaručujú tak optimálnu viditeľnosť bez oslepovania protiidúcich vodičov.

   Automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel (HBC)

  • mx-5-rf-3

   Riadenie s elektrickým posilňovačom (EPAS)

   Systém zavesenia kolies a systém riadenia s elektrickým posilňovačom (EPAS) boli v modeli MX-5 RF špeciálne vyladené tak, aby ste si mohli vychutnať živé reakcie a agilnosť pri jazde v spojení s uvoľneným, komfortným a kultivovaným odpružením. 

   Riadenie s elektrickým posilňovačom (EPAS)

  • Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) (BSM)

   Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) (BSM)

   Pri prechádzaní do iného jazdného pruhu vás systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) upozorní na prípadné vozidlá približujúce sa vo vedľajšom jazdnom pruhu vo vzdialenosti až do 45 metrov. Ak dáte pred zmenou smeru jazdy znamenie príslušnými smerovými svetlami, rozsvieti sa výstražná kontrolka a zaznie výstražný signál.

   Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) (BSM)

  • Systém upozorňovania na premávku za vozidlom (RCTA)

   Systém upozorňovania na premávku za vozidlom (RCTA)

   Systém RCTA pomáha vodičovi pri cúvaní. Výstražným signálom upozorňuje na prípadné vozidlá alebo iné objekty približujúce sa zboku k zadnej časti vozidla. Alarm sa vypne, keď bude priestor za vozidlom voľný.

   Systém upozorňovania na premávku za vozidlom (RCTA)

  • MZD Connect

   MZD Connect

   Obsluha tohto najnovšieho, intuitívneho systému infozábavy, vyvinutého pre vozidlá Mazda, si vyžaduje len minimálne sústredenie, takže si môžete užívať spojenie s vonkajším svetom a pritom sa sústrediť na vzrušujúcu jazdu.  

   MZD Connect

  Technológia skladacej pevnej strechy so splývavou zadnou časťou


  Skladacia pevná strecha je v Mazde MX-5 FR ovládaná jediným tlačidlom. Strecha sa dokáže stiahnuť alebo vysunúť za kratučkých 13 sekúnd a to aj v prípade, ak je vaše vozidlo v pohybe (max. do rýchlosti 10 km/h). Systém ovládania strechy pozostáva z 3 modulov. Každý z nich je vyrobený z najkvalitnejších materiálov tak, aby strecha dosahovala dostatočnú pevnosť a nízku hmotnosť zároveň.

  * Súčasť voliteľného balíka Safety Pack, k dispozícii pre stupeň výbavy Sport Nav, 160 k, za príplatok.

   

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.