Ikonický a najpredávanejší roadster – stvorený pre čistý pôžitok z jazdy

 

Športová Mazda MX-5 vám vyrazí dych ešte skôr, než si sadnete za jej volant. Teraz je dostupná v našej novej, úžasne živej farbe Soul Red Crystal, ktorá dokáže dokonale vyjadriť krásu a kvalitu modelu MX-5 s očarujúcim dizajnom KODO – duša pohybu. Hneď ako si do Mazdy MX-5 sadnete, pocítite jej vzrušujúci potenciál a pochopíte, čo znamená čisté potešenie z jazdy.


Naša oceňovaná technológia SKYACTIV a „gramová stratégia“ sú zárukou toho, že kompaktná a ľahká Mazda MX-5 dokáže priniesť dokonalé vzrušenie z jazdy – a s ním jedinečný pocit jednoty medzi vami a vozidlom, ktorý nazývame Jinba Ittai. Všetko ešte vylepšuje inovatívny zabudovaný informačno-zábavný systém MZD Connect a bezpečnostné funkcie i-ACTIVSENSE, ktoré fungujú ako rozšírenie vašich zmyslov.

 

 

Športový roadster ponúka veľa zábavy a moderné technológie

Nízka spotreba a vynikajúci výkon

Moderné technológie pre konektivitu a zábavu

Vyspelé bezpečnostné funkcie i-ACTIVSENSE

Maximálna rýchlosť: 214 km/h*

Zrýchlenie: z 0 na 100 km za 7,3 sekundy*

Spotreba paliva:  6,0 l/100 km**

Emisie CO2: 139 g/km**

 

* Platí pre motor Skyactiv-G160.

** Platí pre motor Skyactiv-G130.

Ocenenia Víťazné ocenenia za inovatívny dizajn

Mazda MX-5 rozšírila svoju zbierku ocenení o prestížny titul od britského časopisu What Car?, ktorý ju v rámci každoročného udeľovania cien What Car? Awards vyhlásil najlepším kabrioletom.

Mazda MX-5 je kratšia, nižšia a širšia ako  predchádzajúci model.

 

Dynamické proporcie v kombinácií s najkratšími prevismi karosérie a najnižšie položeným ťažiskom v histórií modelu odrážajú jednoznačne schopnosť Mazdy MX-5 priniesť radosť z jazdy. Dizajn v štýle „KODO: duša pohybu“ je originálny a moderný.

Štvrtá generácia legendárnej MX-5 vyhrala cenu „Red Dot: Best of the Best“, najvyššie ocenenie v súťaži za výnimočne prevratný dizajn, ktoré tento rok získalo len 1,6 % prihlásených. Línie a tvary dizajnu KODO vyjadrujú potláčanú energiu a atletickú povahu „pohybu“ vozidiel Mazda.

Vlastnosti Zistite, čím je Mazda MX-5 taká výnimočná

Farby Pozrite si farebnú škálu z každej strany

Galéria Preštudujte si podrobnejšie detaily z každej perspektívy

car
car

upquote Keď jazdíte v Mazde, nikdy nie ste sami. Auto a vodič v dokonalej harmónii. downquote

Zobrazené modely sa môžu líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru sa na obrazovke môžu líšiť od skutočného modelu. Uvedené hodnoty spotreby paliva vychádzajú z výsledkov oficiálnych skúšok regulovaných EÚ v laboratórnych podmienkach. Uvádzame ich len na účely porovnania a nemusia zodpovedať vašim aktuálnym jazdným výsledkom.

 

** „Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu“ .