nouvelle mazda mx-5» plaisir de conduire mazda «roadster mazda» technologies Skyactiv «i-activesense»

Zažite radosť zo športovej jazdy v modeli MX-5

 

Hlavnou témou tohto kultového roadstera je čistý pôžitok z jazdy. Na vaše pokyny reaguje vozidlo tak, akoby bolo prirodzenou súčasťou vášho tela – tento pocit nazývame Jinba Ittai. Táto prvá Mazda MX-5 skonštruovaná s využitím technológie SKYACTIV je výrazne ľahšia než jej predchodkyňa. Jej karoséria je aerodynamickejšia, tuhšia a má dosiaľ najnižšie položené ťažisko spomedzi všetkých doterajších generácií. A vďaka vylepšenému odizolovaniu karosérie od otrasov ponúka doteraz najkultivovanejšiu jazdu.


Naše vyspelé bezpečnostné funkcie zaisťujú vašu ochranu a upozorňujú vás na rôzne nebezpečenstvá, takže sa môžete naplno sústrediť na jazdu.

  • mazda mx-5, mazda bsm, mazda rcta, mazda snímače, mazda bezpečnosť, i-activesense

   Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu

   MX-5 používa pri zmene jazdného pruhu alebo cúvaní snímače na sledovanie ďalších vozidiel vo vzdialenosti do 45 metrov. Ak vám iné vozidlo vchádza do mŕtveho uhla alebo sa k vám blíži zozadu, systém vás na to upozorní alarmom a blikajúcimi indikátormi vo vonkajších spätných zrkadlách. Keď sa priestor za vami uvoľní, alarm sa vypne a umožní vám ďalej bezpečne manévrovať.

   Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu

  • ”úplne nová mazda mx-5” mazda podvozok“mazda skyactiv-karoséria” mazda skyactiv technológia “mazda ľahké športové auto”

   KAROSÉRIA a PODVOZOK SKYACTIV

   MX-5 umožňuje ľahké a citlivé ovládanie a stabilitu na ceste: špičkový dojem z jazdy Jinba Ittai.

    

   Novú KAROSÉRIU a PODVOZOK SKYACTIV sme vyvinuli z ľahkých materiálov, vrátane hliníka a ultra pevnej ocele. To nám umožnilo znížiť hmotnosť karosérie o 15 % a pritom zvýšiť jej pevnosť a silu.

   KAROSÉRIA a PODVOZOK SKYACTIV

  • ”úplne nová mazda mx-5” mazda motor “mazda výkon” mazda skyactiv-g

   Hnacia jednotka

   Pri MX-5 sme vyladili úplne všetko: od motorov SKYACTIV-G 2.0 a SKYACTIV-G 1.5 po šesťstupňovú manuálnu a automatickú prevodovku.

    

   Preto po stlačení plynového pedála MX-5 reaguje presnou a hladkou silou. A práve vtedy sa ozve ozajstný „hlas" tohto športového roadstera – začne hrdelným zvukom výfuku a prechádza do vzrušujúceho, vibrujúceho zvuku motora.

   Hnacia jednotka

  • ”mazda mx-5” mazda hbc “mazda jazda” mazda automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel “mazda bezpečnosť” “i-activsense

   Automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel

   S HBC je auto pri jazde v noci bezpečnejšie a ľahšie sa ovláda. Pomocou snímačov zabudovaných v reflektoroch systém deteguje reflektory prichádzajúcich vozidiel alebo koncové svetlá áut pred vami. Na zabránenie oslepenia ostatných vodičov HBC automaticky prepne stretávacie a diaľkové svetlá podľa podmienok na ceste.

   Automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel

  Zobrazené modely sa môžu líšiť od ponuky v SR. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru sa na obrazovke môžu líšiť od skutočného modelu. Uvedené čísla MPG vychádzajú z výsledkov oficiálnych skúšok regulovaných EÚ v laboratórnych podmienkach. Uvádzame ich len na účely porovnania a nemusia zodpovedať vašim aktuálnym jazdným výsledkom.

   

  * Systém sledovania obsadenosti jazdného pruhu (mŕtveho uhla) je štandardnou súčasťou výbavy Revolution.