Mazda2 IPM

Dizajn KODO: športový, robustný štýl a neodolateľná energia

 

Ten zvláštny pocit jednoty medzi vodičom a autom, ktorý nazývame Jinba Ittai, presahuje čistú radosť z jazdy v Mazde 2. Pomocou našej dizajnovej filozofie KODO – duša pohybu

vytvárame citovú väzbu pri tom, čo vidíte, čoho sa dotýkate a z čoho sa tešíte. Ten pocit čistej radosti sa zlepšil s vynoveným a sofistikovanejším interiérom.

 

Inšpirovali sme sa správaním a povahou vodičov, využili sme naše odborné znalosti pri technickom spracovaní, aby sme vytvorili karosériu a interiér s ohľadom na vás. Dizajn exteriéru je elegantný, športový a úžasne jednoduchý, pričom ho oživil nový výber prémiových farieb. Na vytvorenie štýlovej, humanocentrickej kabíny používame tie najkvalitnejšie materiály. Mazda2 má osobnosť a charakter, vďaka ktorým sa v nej budete cítiť ako doma.

  • Dizajn zameraný na vodičov

   Dizajn zameraný na vodičov

   Keď si sadnete na sedadlo vodiča Mazdy 2, budete vedieť, čo myslíme kabínou, ktorá je humanocentrická a ktorá vás obklopuje. Všetko je dokonale ergonomicky umiestnené, od optimálne umiestnených ovládacích prvkov až po systém MZD Connect a Head Up displej.Ten je teraz farebný, aby ho bolo lepšie vidieť cez deň, v noci a za každého počasia.

   Dizajn zameraný na vodičov

  • Nový dizajn volantu zabezpečuje jeho ideálne uchopenie

   Nový dizajn volantu zabezpečuje jeho ideálne uchopenie

   Povestné ovládanie Mazdy 2 sa začína vami. Po rozsiahlom výskume ergonómie človeka Mazda prepracovala a zlepšila volant tak, aby sa čo najpohodlnejšie držal a pôsobil veľmi kvalitne. Najnovší volant v Mazde 2 je hranatejší a štýlovejší, vďaka čomu sa mimoriadne príjemne používa a bezpečne ovláda v akejkoľvek situácii na ceste.

   Nový dizajn volantu zabezpečuje jeho ideálne uchopenie

  • Prémiové metalické farby

   Prémiové metalické farby

   Naša vyspelá technológia lakovania TAKUMI-NURI dodáva novej prémiovej metalickej farbe Machine Gray sýtu, jasnú povrchovú úpravu, ktorú by mohol ručnou prácou dosiahnuť jedine majster lakovač. Inovatívny lak vytvorený na zvýraznenie mimoriadnej krásy karosérie Mazdy2 je neuveriteľne odolný – rok čo rok bude zdôrazňovať elegantný a športový vzhľad Mazdy2. Ak chcete zobraziť celú škálu farieb, nakonfigurujte si vlastnú Mazdu2. 

   Prémiové metalické farby

  • Farebný Head Up displej

   Farebný Head Up displej

   Pri šoférovaní môžete získavať dôležité informácie o jazde z farebného Head Up displeja (ADD) bez toho, aby ste spustili oči z cesty. Head Up displej ADD, ktorý sa zobrazuje vo viacerých farbách s vysokým rozlíšením a frekvenciou zobrazovania, je veľmi dobre viditeľný počas dňa aj v noci, a to bez ohľadu na počasie. Okamžite vidíte informácie o rýchlosti vozidla, navigačné pokyny, navádzanie do jazdných pruhov, dopravné značky a niektoré bezpečnostné upozornenia i-ACTIVSENSE.

   Farebný Head Up displej

  • Športové zliatinové disky kolies

   Športové zliatinové disky kolies

   16" zliatinové disky kolies vyjadrujú od náboja až po rám športovosť a dynamickosť, čím ďalej zvýrazňujú krásu dizajnového jazyka KODO – duša pohybu. 16'' zliatinové disky kolies vo farbe Gunmetal vzbudzujú dojem sily a pevnosti, čím dopĺňajú atletický, športový postoj novej Mazdy 2.

   Športové zliatinové disky kolies

  • LED reflektory

   LED reflektory

   Mazda2 prichádza prvýkrát s dizajnom so štyrmi LED reflektormi vsadenými na okraj charakteristických chrómovaných blatníkov. Vyjadrujú tým čistú vitality a dynamickosť pohybu.


   Nízko umiestnené LED reflektory* počas dňa výrazne žiaria, takmer ako oči predátora, a prenikavo svietia aj počas najtmavšej noci, pričom zabezpečujú vynikajúcu viditeľnosť a rozsah svietenia.

    

   * Štandard pri Revolution

   LED reflektory

  • Prvotriedna koža

   Prvotriedna koža

   Mazda2 sa vo všetkých stupňoch výbavy dodáva s viacerými tvarmi sedadiel s použitím prvotriednych materiálov a nových farebných odtieňov. Kombináciu farieb sme vytvorili a doladili vďaka jemnému citu pre farbu a charakteristickej hravosti. Moderné prevedenie a vysoký stupeň kvality je vyjadrený elimináciou nepotrebných prvkov, zladením farieb a zvýšením účinku akcentov, vkusnej kombinácie vysokokvalitnej vinylovej kože a látky s prepracovaným dvojitým prešívaním.

   Prvotriedna koža

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.

   

  Kombinované hodnoty emisií CO²*:

  111 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (75 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou 
  111 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (90 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou 
  118 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (90 k) a 6-stupňovou automatickou prevodovkou 
  127 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (115 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (pravostranné riadenie) 
  124 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (115 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (ľavostranné riadenie)

   

  *Vozidlá sú homologizované v súlade s novou metodikou typových skúšok podľa nariadenia WLTP (EÚ) 2017/1151; Nariadenie (ES) 715/2007).

  Kvôli zaisteniu porovnateľnosti sú uvádzané hodnoty NEDC stanovené v súlade s vykonávacím predpisom (EÚ) 2017/1153.