Mazda2 IPM

Pohotové ovládanie, zábavný charakter a inteligentné bezpečnostné prvky - a to všetko v jednom

 

Zábava bez kompromisov je to, čo predstavuje Mazda2. Dosahuje ju pomocou jedinečnej technológie SKYACTIV Technology vozidiel Mazda. Vynikajúci výkon sprevádza maximálne pohodlie, úspornosť paliva a skvelý pocit kontroly. Mazda2 bola vždy známa pohotovým ovládaním a zavedenie najnovšej technológie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS jej dodáva novú úroveň spracovania a pôžitku z jazdy.

 

Osobitnú pozornosť sme venovali bezpečnostným prvkom i-ACTIVSENSE ktoré fungujú inteligentne v celej Mazde 2 a pomáhajú vám tak aj pri najťažších situáciách na ceste a v najhoršom počasí. Mazda2 vám pomáha byť lepším, sebavedomejším vodičom – vy sa tak môžete sústrediť na potešenie z jazdy.

  • Zadná parkovacia kamera, Bezkľúčové zamykanie Smart Card

   Zadná parkovacia kamera, Bezkľúčové zamykanie Smart Card

   Parkovanie je jednoduché i v úzkych priestoroch so zadnou kamerou, pretože máte jasný pohľad na to, čo nemôžete vidieť v zrkadle, a dostať sa von a von z auta je jednoduchosť samotná, stačí použiť inteligentný bezkľúčové zamykanie Smart Card.

   Zadná parkovacia kamera, Bezkľúčové zamykanie Smart Card

  • Systém sledovania mŕtveho uhla RVM

   Systém sledovania mŕtveho uhla RVM

   Systém sledovania mŕtveho uhla RVM Mazda2 vidí veci, aj keď nemôžete. Náš monitorovací systém mŕtveho uhla používa senzory na kontrolu toho, či v ľavom a pravom mŕtvom uhle sú vozidlá. Ak indikujete zmenu jazdných pruhov a blížiace sa vozidlo, zaznie zvukový signál a ukazovatele spätného zrkadla blikajú, aby vás upozornili. Počas spätného chodu systém Rear Cross Traffic Alert používa senzory na vyhľadávanie vozidiel a upozorní vás, ak je príliš blízko, aby ste mohli spomaliť alebo zastaviť.

   Systém sledovania mŕtveho uhla RVM

  • Lepšia a bezpečnejšia viditeľnosť v noci

   Lepšia a bezpečnejšia viditeľnosť v noci

   Pre Mazdu je vynikajúca viditeľnosť pre vodičov v noci prioritou bezpečnosti. Mazda2 je preto vybavená adaptívnymi LED reflektormi. Systém detekuje prítomnosť vozidiel pred vami a automaticky zablokuje svetlo, ktoré by mohlo oslepiť vodiča vozidla. Máte menšie obavy. Pri vysokých rýchlostiach na diaľnici stúpajú ďalšie svetlá, aby sa rozsvietili dopravné značky a možné nebezpečenstvá.

   Lepšia a bezpečnejšia viditeľnosť v noci

  • Jazdite s istotou

   Jazdite s istotou

   Zabudované snímače neustále pracujú na zachytení prekážok a potenciálnych nebezpečenstiev na ceste, aby vás a vašich spoluobčanov chránili. SCBS na zabránenie čelným zrážkam v mestskej premávke detekuje vozidlá a pripraví automatické brzdenie alebo brzdy automaticky, ak existuje riziko kolízie pri nízkej rýchlosti. SCBS tiež pomáha zabrániť zrážke aj pri nízkej rýchlosti.

   Jazdite s istotou

  • Bezpečnosť na dlhých cestách

   Bezpečnosť na dlhých cestách

   Ak pri dlhej jazde začnete pociťovať únavu, môžete sa prestať sústrediť. Preto je Mazda2 vybavená systémom sledovania pozornosti vodiča. Pomáha udržiavať vašu bezpečnosť a znížiť počet nehôd. Systém funguje pri rýchlostiach nad 65 km/h a počas vášho šoférovania sa začína učiť – predtým, ako na vás príde únava. Neskôr systém deteguje zmeny vo vašom šoférovaní, ktoré môžu napovedať, že sa prestávate sústrediť, a upozorní vás zvukovým signálom a na farebném Head Up displeji.

   Bezpečnosť na dlhých cestách

  • Pohon SKYACTIV

   Pohon SKYACTIV

   Vychutnajte si presné, plynulé a rýchle radenie na dosiahnutie športového výkonu vďaka našej uznávanej vysokoúčinnej automatickej prevodovke SKYACTIV-DRIVE, ktorá dosahuje vynikajúci prenos krútiaceho momentu prostredníctvom širšieho rozsahu uzávierky a disponuje najlepšími atribútmi spomedzi všetkých typov prevodoviek. Výsledkom je zvýšená úspora paliva, vyšší priamy výkon a veľká zábava pri šoférovaní, ktorá vzbudzuje pocit, ako by to bola manuálna prevodovka.

   Pohon SKYACTIV

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.  

   

  Kombinované hodnoty emisií CO²*:

  111 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (75 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou 
  111 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (90 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou 
  118 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (90 k) a 6-stupňovou automatickou prevodovkou 
  127 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (115 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (pravostranné riadenie) 
  124 g/km s benzínovým motorom 1,5 SKYACTIV-G (115 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (ľavostranné riadenie)

   

  *Vozidlá sú homologizované v súlade s novou metodikou typových skúšok podľa nariadenia WLTP (EÚ) 2017/1151; Nariadenie (ES) 715/2007).

  Kvôli zaisteniu porovnateľnosti sú uvádzané hodnoty NEDC stanovené v súlade s vykonávacím predpisom (EÚ) 2017/1153.