CX-5

Pocítite silné spojenie s autom a cestou

 

Naša filozofia bezpečnosti vychádza z porozumenia, rešpektu a dôvery vo vodiča, takže naši dizajnéri a konštruktéri pracujú spoločne na vytvorení perfektného jazdného prostredia a vynikajúceho ovládania, aby ste vždy mali všetko pod kontrolou. Pomocou našej najnovšej technológie Skyactiv sme vylepšili podvozok a vyvinuli sme systém zavesenia kolies. Výsledkom je jazda, ktorá je hladšia ako kedykoľvek predtým. Prepracovali sme aj jedinečný systém Mazda G-Vectoring Control. Ovládanie je upokojujúce a predvídateľné, aby mal vodič dokonalý pocit kontroly a jednoty s vozidlom Jinba Ittai

 

Mazda CX-5 má vo výbave naše najnovšie a najpokročilejšie bezpečnostné technológie i-ACTIVSENSE vrátane projekčného Head Up displeja*, ktorý na čelnom skle zobrazuje dôležité informácie pre vodiča. Systém SCBS na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke s funkciou rozoznávania dopravných značiek (len vozidlá s navigáciou)**, adaptívny tempomat Mazda*, adaptívne LED svetlomety* a mnoho ďalších bezpečnostných inovácií vám poskytne viac dôvery vo všetkých jazdných podmienkach, takže celá rodina si užije pokojnú cestu. 

 

* Dostupné vo výbave Revolution.

** Dostupné vo výbave Challenge s voliteľnou navigáciou.

  • G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control

   Technológia Skyactiv-Vehicle Dynamics umožňuje, aby Mazda CX-5 fungovala v harmónii s vami a prinášala väčšie potešenie z jazdy. Systém G-Vectoring Control Plus je jedným z konštrukčných prístupov zameraných na človeka. Počas riadenia sa krútiaci moment motora upravuje, aby sa optimalizovalo zaťaženie každej pneumatiky. Keďže ťažisko SUV je vyššie, spoznáte výhody. Riadenie je presné, ovládanie vylepšené a cestujúci si užijú hladšiu a komfortnejšiu jazdu.

   G-Vectoring Control

  • Pohon všetkých kolies i-ACTIV

   Pohon všetkých kolies i-ACTIV

   Systém Mazda i-ACTIV AWD umožňuje lepšiu kontrolu pri zrýchľovaní, otáčaní, brzdení a jazde po klzkých cestách. Na zadné kolesá sa prenáša dostatočný krútiaci moment, ktorý zdokonalí priľnavosť a zaistí pôžitok zo stabilnej a bezpečnej jazdy. Pohon všetkých kolies i-ACTIV využíva 27 snímačov a zapája sa iba vtedy, keď ho potrebujete. Výkon dokáže upraviť 200-krát za sekundu, aby ste mali väčšiu istotu.

   Pohon všetkých kolies i-ACTIV

  • KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

   Ľahšie autá zdokonaľujú potešenie z jazdy a šetria palivo. Karoséria Skyactiv pre model Mazda CX-5 je jednou z najbezpečnejších a najľahších vo svojej triede. Zdokonalenie zavesenia kolies, izolácie a podvozka Skyactiv pričinilo o tichšiu, kultivovanejšiu a pohodlnejšiu jazdu.

   KAROSÉRIA SKYACTIV a PODVOZOK SKYACTIV

  • Farebný projekčný Head Up displej

   Farebný projekčný Head Up displej*

   Sledujte dôležité informácie o jazde letmým pohľadom. Náš inovatívny projekčný Head Up displej je ľahko čitateľný a zobrazuje rýchlosť vozidla a pokyny navigácie*. K dispozícii sú bezpečnostné upozornenia navigačného systému a systému i-ACTIVSENSE, ktoré sa zobrazujú priamo na čelnom skle, takže sa môžete sústrediť na dianie na ceste.

    

   * Dostupné od výbavy Revolution.


   Farebný projekčný Head Up displej*

  • Motor a prevodovky SKYACTIVE

   Motor a prevodovky SKYACTIVE

   S technológiou Skyactiv získate to najlepšie z oboch svetov – vynikajúci výkon a nízku spotrebu paliva. Naši konštruktéri navrhli prelomový spôsob vývoja jedinečných motorov Mazda. Každý prvok vozidla – od karosérie a podvozka až po motory a prevodovku – bol prepracovaný, aby sa vylepšila účinnosť a maximalizovala dynamika jazdy. Jednoducho sa posaďte a sústreďte sa na čistú zábavu počas jazdy.


   Motor a prevodovky SKYACTIVE

  • Adaptívne LED svetlomety

   Adaptívne LED svetlomety*

   Už nemusíte vypínať diaľkové svetlá, keď oproti zbadáte iné vozidlo. Adaptívne LED svetlomety* v Mazde CX-5 to robia automaticky, a pritom zaisťujú skvelú viditeľnosť aj na tých najtmavších cestách. Na diaľnici sa viac svetla nasmeruje nahor, aby sa skôr osvetlili dopravné značky a potenciálne nebezpečenstvá. 

    

   *Dostupné od výbavy Revolution

   Adaptívne LED svetlomety*

  • Rozoznávanie dopravných značiek

   Rozoznávanie dopravných značiek

   Rozoznávanie dopravných značiek*

    

   Náš systém rozoznávania dopravných značiek (len vozidlá s navigáciou)* obsahuje dopredu nasmerovanú kameru, ktorá zaznamenáva značky obmedzenia rýchlosti, zákazu vjazdu a značky stop a zobrazuje tieto informácie na čelnom skle. Ak prekročíte rýchlostný limit, systém vás upozorní zvukovým a vizuálnym signálom.

    

   *Dostupné od výbavy Challenge s voliteľnou navigáciou

   Rozoznávanie dopravných značiek

  Čo je to G-Vectoring Control? Veda za intuitívnym pohonom

  Stvorenie zvuku pokoja Zážitok z kultivovanej jazdy

  Zobrazený model sa môže líšiť od ponuky v danej krajine. Farby a niektoré prvky exteriéru a/alebo interiéru na obrazovke sa môžu líšiť od skutočného modelu.