Mazda3

Nová Mazda6 2018 získala 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP

25. októbra. 2018
1264 novinky
seats

Bratislava, 24. októbra 2018. Organizácia Euro NCAP vo svojej najnovšej sérii testov udelila modelu Mazda6 ročníka 2018 maximálne hodnotenie päť hviezdičiek. Ide o prvé vozidlo značky Mazda, ktoré získalo v nových, prísnejších nárazových testoch Euro NCAP 2018 celkové hodnotenie päť hviezdičiek.

 

  • Prvá Mazda, ktorá získala päť hviezdičiek v najnovších nárazových testoch Euro NCAP 2018
  • Širšia ponuka bezpečnostných technológií i-ACTIVSENSE a vyššia úroveň ochrany chodcov

 

Základom úspechu nového modelu Mazda6 je ľahká karoséria SKYACTIV pohlcujúca nárazy, ktorá má teraz ešte tuhšiu konštrukciu, ďalej širšie spektrum pokročilých bezpečnostných technológií i-ACTIVSENSE, ktoré vodičovi pomáhajú rozpoznať možné nebezpečenstvo a znižujú pravdepodobnosť poškodenia alebo zranenia, ako aj vyššia úroveň ochrany chodcov.

V štyroch kategóriách testov, ktoré sa započítavajú do hodnotenia organizácie Euro NCAP, t. j. ochrana dospelých cestujúcich, ochrana detí, zraniteľní účastníci cestnej premávky (ochrana chodcov) a bezpečnostné asistenčné systémy, nová Mazda6 v porovnaní so svojím predchodcom z roku 2013 vylepšila alebo vyrovnala tri zo štyroch dosiahnutých skóre.

V kategórii ochrany dospelých cestujúcich nová Mazda6 zvýšila skóre o 3 % a zaznamenala tak výnimočných 95 %. Najviac bodov tu získala za čelné zrážky so stojacim vozidlom a tiež za bočné nárazy, do bariéry aj do stĺpa. Skóre za ochranu detí narástlo až o 14 % na úroveň 91 %, pričom najviac bodov vozidlo dosiahlo v kategóriách čelnej a bočnej zrážky. Chvályhodných 66 % za zraniteľných účastníkov cestnej premávky (ochranu chodcov) zodpovedá skóre, ktoré dosiahol predošlý model. A napokon v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov si nová Mazda6 vyslúžila pôsobivé skóre 73 %.

K už i tak bohatej ponuke bezpečnostných prvkov i-ACTIVSENSE pridáva Mazda6 pre rok 2018 vylepšený tempomat MRCC, adaptívne LED svetlomety (ALH) s lepším usporiadaním, inteligentný asistenčný systém upozornenia na rýchlosť (ISA), funkciu automatického zabrzdenia zastaveného vozidla Auto-Hold a kamerový systém 360° View Monitor. Navyše vďaka novej aktívnej kapote sa podarilo zvýšiť úroveň ochrany chodcov.

K výsledku päť hviezdičiek, ktorý nová Mazda6 dosiahla v testoch Euro NCAP, prispeli tiež jej skvelé jazdné vlastnosti. Konkrétne lineárne, predvídateľné správanie vozidla a jeho rýchle reakcie pri zrýchľovaní, brzdení, manévrovaní či riadení. Bezpečná jazda s vozidlom je teraz oveľa jednoduchšia, čím tieto kvality ďalej znižujú riziko nehody bez toho, aby nejako utrpelo tradičné potešenie z jazdy, ktoré vozidlá Mazda prinášajú.

Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 13047 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12575 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 11117 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 10070 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...