Mazda3

Nová Mazda CX-5 2017 dosiahla v testoch bezpečnosti Euro NCAP plných päť hviezdičiek

06. septembra. 2017
2455 novinky
seats

Bratislava, Slovensko, 6. septembra 2017

Nová Mazda CX-5 pre rok 2017 bola vyhodnotená ako jedno z najbezpečnejších rodinných vozidiel na súčasnom trhu.

 

  • Vynikajúca ochrana dospelých cestujúcich, detí aj chodcov
  • Vylepšený systém na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke Advanced SCBS (systém autonómneho núdzového brzdenia) už v štandardnej výbave
  • Bezpečná a štýlová: Mazda razí filozofiu proaktívnej bezpečnosti a dizajnu KODO – duša pohybu

 

Euro NCAP, nezávislá organizácia hodnotiaca bezpečnosť nových automobilov na európskom trhu, totiž novej Mazde CX-5 udelila najvyššiu možnú známku päť hviezdičiek.

K tomuto verdiktu sa dopracovala po náročných nárazových testoch a vyhodnotení účinnosti sofistikovaných asistenčných jazdných systémov, ktoré tento nový model ponúka už v štandardnej výbave. Nová Mazda CX-5, v súčasnosti predávaná v celej Európe, získala vynikajúce známky za ochranu dospelých cestujúcich, detí aj chodcov.

Jeff Guyton, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Mazda Motor Europe, povedal: „Bezpečnosť vodičov našich automobilov aj ľudí okolo nich je pre Mazdu veľmi dôležitá. Dôkazom toho je zisk úžasných piatich hviezdičiek v testoch Euro NCAP. Je to skvelé vysvedčenie pre široký rad vyspelých bezpečnostných technológií pomáhajúcich vodičom, ktoré sú výsledkom našej filozofie proaktívnej bezpečnosti.

 

Nová Mazda CX-5 2017: hodnotenie bezpečnosti podľa Euro NCAP*

Päť hviezdičiek za bezpečnosť je uznaním špičkovej práce konštruktérov a dizajnérov spoločnosti Mazda, ktorí pri vývoji novej Mazdy CX-5 pre rok 2017 odmietli pristúpiť na kompromisy. Svedčí to o tom, že vodiči tohto kompaktného SUV sa môžu spoľahnúť na špičkovú úroveň bezpečnosti vďaka filozofii proaktívnej bezpečnosti spoločnosti Mazda, a zároveň sa môžu tešiť z inšpiratívneho vzhľadu vozidla, ktorý je výsledkom aplikovania dizajnových princípov Mazda KODO – duša pohybu.

 

Nová Mazda CX-5 2017: Vylepšený systém na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke Advanced SCBS

Nová Mazda CX-5 má v štandardnej výbave vylepšený systém na prevenciu čelného nárazu v mestskej prevádzke Advanced SCBS. Tento systém autonómneho núdzového brzdenia aktívne pomáha vodičom predchádzať nehodám. Dokáže zabrániť hroziacej zrážke alebo aspoň znížiť rýchlosť pri náraze, a tým minimalizovať riziko zranenia. Systém, fungujúci pri rýchlostiach od 4 do 80 km/h, sleduje priestor pred novou Mazdou CX-5 pomocou prednej kamery a v prípade hroziacej zrážky s iným vozidlom alebo chodcom dokáže automaticky zabrzdiť alebo aspoň znížiť rýchlosť.

 

Nová Mazda CX-5 2017: nová dimenzia pôžitku z jazdy

Tvorcovia vozidiel Mazda sú presvedčení, že vodič by mal vozidlo vnímať ako súčasť seba samého. Volajú to Jinba-Ittai. Nová Mazda CX-5 prináša v tomto smere nový štandard pôžitku z jazdy vďaka celému radu konštrukčných vylepšení. Ako príklad možno uviesť tuhšiu konštrukciu karosérie, vylepšené systémy riadenia, zavesenia kolies a bŕzd a tiež systém G-Vectoring Control, inovatívny, softvérom riadený systém, ktorý tlmí nakláňanie karosérie, a tým zlepšuje ovládateľnosť vozidla. To všetko prináša do segmentu kompaktných SUV novú dimenziu pôžitku z jazdy.

Dnes už má Mazda CX-5 na konte viac ako 1,5 milióna predaných vozidiel. Tento model v súčasnosti tvorí 25 % celosvetového objemu predaja vozidiel Mazda.

 

* Výsledky hodnotenia bezpečnosti novej Mazdy CX-5 v testoch EURO-NCAP pre rok 2017: Celková známka: päť hviezdičiek (dospelí cestujúci: 95 % / deti vo vozidle: 80 % / chodci: 78 % /Bezpečnostné asistenčné systémy: 59 %) Kompletné výsledky testov Euro NCAP novej Mazdy CX-5: //www.euroncap.com/en/

Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 12397 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12063 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 10575 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 9573 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...