Mazda3

Dvojitá premiéra značky Mazda na tokijskom autosalóne

10. októbra. 2017
4897 novinky
seats

Hirošima/Leverkusen 10. októbra 2017.

Spoločnosť Mazda Motor Corporation vystaví na tokijskom autosalóne 2017 dva koncepčné automobily: jeden prichádza ako predzvesť budúcej generácie produktov automobilky a druhý zasa stelesňuje budúce smerovanie dizajnu. Ako technický exponát vystaví Mazda aj zážihový motor SKYACTIV-X. Autosalón bude pre verejnosť prístupný od 28. októbra do 5. novembra. Predtým, 25. a 26. októbra, sa budú konať dni pre tlač.

 

  • Svoj debut zažije koncept kompaktného hatchbacku s novými technológiami vrátane motora SKYACTIV-X.
  • Koncept dizajnovej vízie naznačuje smerovanie ďalšej generácie modelov Mazda inšpirovaných dizajnovou filozofiou KODO.
  • Verejnosti sa predstaví aj úplne nová Mazda CX-8 a špeciálna edícia modelu Mazda MX-5.

V Tokiu zažije svoju svetovú premiéru produktový koncept, kompaktný hatchback, ktorý predstavuje zlúčenie technológií a dizajnu budúcej generácie. Využíva automobilovú architektúru SKYACTIV a technológie budúcej generácie, ktoré vychádzajú z dizajnovej filozofie spoločnosti Mazda zameranej na človeka a zaručujú optimálnu úroveň funkčnosti. O pohon sa stará motor SKYACTIV-X, celosvetovo prvý* komerčne dostupný zážihový motor s kompresným zapaľovaním. Výsledkom je dramaticky prepracovaný dynamický výkon, ktorý dokonale ladí s pôsobivým zovňajškom.

Na druhej strane, model dizajnovej vízie definuje dizajnovú koncepciu budúcej generácie vozidiel Mazda – ide o hlbšie vyjadrenie globálne uznávaného dizajnového jazyka KODO, ktorý sa prvýkrát predstavil v modeli Mazda CX-5 v roku 2012.

Medzi vystavené exponáty bude patriť aj Mazda CX-8, nové SUV typu crossover s tromi radmi sedadiel, ktoré prinesie zásadné vylepšenia ekologického 2,2-litrového vznetového motora SKYACTIV-D. A ďalej špeciálna edícia Mazda MX-5 Red Top s červenou strechou. Mazda CX-8 sa v Japonsku začne predávať v decembri. Mazda MX-5 ponúkne tmavočervenú plátennú strechu a čalúnenie kožou nappa gaštanovej farby.

„V auguste sme ohlásili našu dlhodobú víziu rozvoja technológií s názvom SustainableZoom-Zoom 2030, ktorá definuje spôsob, akým chce Mazda pomocou potešenia z jazdy, ako najpríťažlivejšej vlastnosti automobilu, riešiť problémy, ktorým ľudia, naša zem aj spoločnosť musia čeliť. Vízia zaväzuje automobilku Mazda k výraznému zníženiu emisií CO2 a myslíme si, že najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je znížiť emisie v reálnych podmienkach a súčasne ponúknuť kombináciu technológií spaľovacích motorov a elektrického pohonu, ktoré zohľadňujú energetickú situáciu a energetický mix konkrétneho regiónu,“ povedal výkonný riaditeľ, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mazda MasamičiKogai. „Náš stánok tento rok predznamenáva začiatok novej éry pre značku Mazda. Predstavíme koncept s dizajnom a technológiami, ktoré zadefinujú celú budúcu generáciu vozidiel Mazda. Jednou z týchto technológií je aj zážihový motor SKYACTIV-X, ktorý je splnením dlhodobého sna svetového automobilového priemyslu.“

Tlačová konferencia automobilky Mazda sa uskutoční 25. októbra o 13:40 miestneho času.

* K augustu 2017, podľa interného prieskumu.

 

Zoznam exponátov na tokijskom autosalóne 2017

 

Referenčné exponáty Produkčný koncept budúcej generácie (svetová premiéra)
Model dizajnovej vízie budúcej generácie
Modely pripravené na uvedenie do predaja Mazda CX-8
Špeciálna edícia Mazda 2 (Mazda Demio) NobleCrimson**
Špeciálna edícia Mazda Roadster (MX-5) Red Top
Vynovený model Mazda Roadster (MX-5) RF
Aktuálne dostupné modely Sedan Mazda 6 (Mazda Atenza)**
Sedan Mazda 3 (Mazda Axela) **
Mazda CX-3**
Mazda CX-5**
Technické exponáty Zážihový motor SKYACTIV-X budúcej generácie

** Súčasť výstavy od 26. októbra

Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 12826 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12439 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 10972 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 9888 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...