Mazda3

Mazda VISION COUPE víťazom ocenenia za najkrajší koncept

05. februára. 2018
1902 novinky
seats

Paríž/Leverkusen 31. januára 2018. Mazda VISION COUPE získala na 33. medzinárodnom automobilovom festivale cenu za „Najkrajšie koncepčné auto roka“. Cenu prevzal IkuoMaeda, globálny dizajnový riaditeľ spoločnosti Mazda, spolu so svojím dizajnérskym tímom včera večer na slávnostnom odovzdávaní v Paríži.

 

  • Japonská automobilka získava prestížne ocenenie už druhýkrát v priebehu troch rokov.
  • Elegantné štvordverové vozidlo predstavuje ďalší vývojdizajnového jazyka KODO a zároveň vzdáva hold niekdajším kupé značky Mazda.

Porota pozostávajúca z odborníkov zo sveta automobilového priemyslu a motoristického športu, ako aj renomovaných architektov a módnych návrhárov uprednostnila koncept VISION COUPE, odhalený v októbri v Tokiu, pred ostatnými deviatimi modelmi, ktoré boli tento rok tiež nominované na toto vytúžené a rešpektované ocenenie: Audi Aicon, BMW i Vision Dynamics, KiaProceedConcept, LamborghiniTerzoMillennio, Mercedes-Benz AMG GT Concept, Mercedes-AMG Project One, Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Nissan Vmotion a PeugeotInstinct. Mazda vyhrala toto isté ocenenie aj pred dvoma rokmi za svoj pozoruhodný koncept RX-VISION.

Ako naznačuje už jeho samotný názor, koncept VISION COUPE, rovnako ako RX-VISION, stelesňuje dizajnovú víziu budúcej generácie vozidiel Mazda. Proporcie plynulej štvordverovej karosérie s kabínou umiestnenou viac vzadu sú typické pre klasický dizajn kupé a zároveň znázorňujú mohutnú hybnú silu vysokovýkonných športových vozidiel.

„Ako ďalší stupeň vývoja dizajnu KODO vyjadruje VISION COUPE dojem vitality prostredníctvom odrazov svetla,“ povedal IkuoMaeda, ktorého celý názov pracovnej pozície znie výkonný riaditeľ zodpovedný za dizajn a štýl značky. „Toto auto stelesňuje jemnú japonskú estetiku a je veľmi príjemné získať uznanie tu v ,meste umenia‘ dva roky po tom, ako sa rovnakej pocty dostalo konceptu RX-VISION. Chceme naďalej vyrábať autá atraktívne pre celý svet a pritom si zachovávať identitu japonskej značky.“

Z jednoduchého tvaru exteriéru, akoby vytvoreného jedným ťahom, vyžaruje impozantný dojem rýchlosti. Interiér zasa koncepčne čerpá z tradičnej japonskej architektúry a vytvára istú trojrozmernú hĺbku, ktorá navodzuje uvoľnenú atmosféru. Samotný názov vzdáva hold viac ako 50-ročnej tradícii spoločnosti v oblasti výroby elegantných kupé, akým bola napríklad Mazda LuceRotary, tiež známa pod označením Mazda R130.

VISION COUPE bude vystavený do 4. februára v parížskom hoteli HôtelNational des Invalides v rámci výstavy koncepčných vozidiel Festival Automobile International, ktorá každoročne priláka okolo 35 000 návštevníkov.

Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 12826 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12439 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 10972 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 9888 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...