Mazda3

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017
11112 novinky
seats

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa budúci mesiac vráti na brehy Ženevského jazera na 87. ženevský autosalón a Európe predstaví úplne nový model Mazda CX-5, spolu s dvoma nanovo prepracovanými modelmi Mazda CX-3 a Mazda2 modelového ročníka 2017.

 

  • Na európsku premiéru sa chystá úplne nový model CX-5, nástupca najpredávanejšieho vozidla značky Mazda v regióne.
  • Automobilka taktiež predstaví najnovšiu verziu SUV nižšej triedy – model Mazda CX-3 a supermini Mazda2.

 

Šesť rokov po ženevskom odhalení konceptu Mazda MINAGI, predchodcu pôvodného modelu CX-5, a vzrušujúceho nového radu nadšene prijatých vozidiel, prichádza značka Mazda s novou generáciou najpopulárnejšieho modelu kompaktného európskeho SUV. Nový model CX-5, dlhší a nižší ako jeho predchodca, žiari v novej prémiovej červenej farbe Soul Red Crystal, s mimoriadnou hĺbkou a intenzitou.

V novom modeli CX-5, skonštruovanom v súlade s filozofiou orientovanou na človeka, povzniesla spoločnosť Mazda faktor Jinba-Ittai ešte o stupienok vyššie. Dôkazom je napríklad masívna, no pritom kultivovane spracovaná kabína so štýlovým, minimalistickým dizajnom, z ktorého vyžaruje sila a teplo. Vyššiu úroveň komfortu zaručujú sedadlá s konštrukciou, ktorá zabraňuje únave, a tiež dodatočná izolácia a upravené nastavenia zavesenia kolies, ktoré minimalizujú hluk a vibrácie v kabíne. Systém G-Vectoring Control (GVC) zasa zdokonaľuje jazdný komfort, ovládateľnosť a bezpečnosť. Vodiči budú profitovať aj z lepších displejov, ako je napríklad nový projekčný displej* na čelnom skle – jeden z prvých v tejto triede vozidiel.

Spomínané prvky odrážajú vášeň automobilky Mazda pre jazdu a jej hlboké citové puto k svojim vozidlám, ktoré vyjadruje nová kampaň značky Drive Together. Toto spojenie sa vzťahuje aj na najnovšie verzie modelov Mazda nižšej triedy. SUV Mazda CX-3 a supermini Mazda2 modelového ročníka 2017 majú v štandardnej výbave systém GVC a disponujú rozšírenou ponukou technológií aktívnej bezpečnostnej i-ACTIVSENSE, medzi ktoré patria napríklad adaptívne LED svetlomety (ALH)*. Atraktívnosť oboch vozidiel dodatočne zvyšujú interiéry zamerané na človeka, kde nájdeme prepracované volanty a displeje vyššej kvality (napr. plnofarebné projekčné displeje). Zároveň prinášajú nižšiu úroveň hluku a viac jazdného komfortu. Očakáva sa, že Mazda CX-3 a Mazda2 pre rok 2017 prídu do Európy na jar. Začiatkom leta bude nasledovať nová CX-5.

Spoločnosť Mazda usporiada tlačovú konferenciu dňa 7. marca počas prvého z dvoch novinárskych dní vo svojom stánku (č. 5150 v hale 5) v kongresovom centre Palexpo. Ženevský autosalón 2017 sa otvára pre verejnosť od 9. do 19. marca.

* Dostupnosť závisí od výbavy a krajiny.

Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 13042 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12570 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 11112 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 10065 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...