Mazda3

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015
10066 novinky
seats

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového centra dočkali modely Mazda MX-5, Mazda CX-3 a Mazda2 Red Dot Award 2015
- každý jeden model novej generácie presvedčil porotcov svojím zovňajškom, postaveným na dizajnovom jazyku KODO

Mazda CX-3 Reddot

Leverkusen, 1. apríla 2015 Tri nové Mazdy – tri ďalšie ocenenia. Japonský výrobca automobilov prijme v júni pocty za úplne nové modely Mazda MX-5, Mazda CX-3 a Mazda2 na slávnostnom odovzdávaní cien Red Dot Award: Product Design 2015.

Kultový roadster štvrtej generácie získal najvyššie možné ocenenie „Red Dot: Best of the Best” (najlepší z najlepších), tento rok udelené iba 1,6 % súťažiacich produktov za výnimočne novátorský dizajn. Modelu CX-3, prvému malému SUV značky Mazda, bolo udelené ocenenie „Red Dot“ za vynikajúcu kvalitu dizajnu. A úplne nová Mazda2 si od poroty vyslúžila „čestné uznanie“. Porotcovia súťaže Red Dot hodnotili prihlásené produkty na základe mnohých kritérií, od inovatívnosti dizajnu až po funkčnosť, ergonómiu a ekologickosť.

Mazda2 Reddot

Tri najnovšie modely tak kráčajú v šľapajach doteraz uvedených modelov Mazda novej generácie. Teraz všetky získali uznanie za svoj vysoko atraktívny zovňajšok, navrhnutý s využitím dizajnového jazyka KODO (duša pohybu), pričom päť z nich získalo ocenenia Red Dot. Línie a tvary dizajnu KODO vyjadrujú výkonový potenciál a atletický charakter vozidiel Mazda, ktorého základnou esenciou je pohyb. Tento koncept má svoje korene v dlhej športovej tradícii športových automobilov Mazda, ktorú asi najlepšie stelesňuje model MX-5. Tento svetový bestseller medzi roadstermi, teraz vyrábaný už vo svojej štvrtej generácii, stvárňuje dizajnový jazyk KODO výnimočne dynamický spôsobom. Mazda CX-3 a Mazda2 takisto dosiahli uznanie v segmente malých SUV, respektíve v segmente B.

„Tento úspech v súťaži Red Dot svedčí o flexibilite dizajnu KODO a umeleckej slobode, ktorú nám dáva,“ hovorí Kevin Rice, dizajnový riaditeľ spoločnosti Mazda pre Európu. „KODO vyjadruje zadržiavanú energiu atléta alebo dravca pripraveného vyraziť vpred. Jeden zo spôsobov, ako možno dosiahnuť kontrolu nad vizuálnou energiou, je jej „kompresia“ a následné „uvoľnenie“ pozdĺž karosérie vozidla, tak ako sa nám to podarilo v prípade novej Mazdy MX-5. Nová Mazda CX-3 využíva iný umelecký prístup na vytvorenie vizuálnej energie, a to interakciu medzi dvomi hlavnými objemami karosérie. Mazda2 je opäť iná, čo dokazuje, ako nám dizajnový jazyk KODO umožňuje dať každému modelu jeho vlastný, výnimočný charakter“.

Red Dot je najväčšia a najprestížnejšia súťaž na svete v oblasti produktového dizajnu, organizovaná už od roku 1955 dizajnovým centrom „Design Zentrum Nordrhein Westfalen“, sídliacim v nemeckom Essene. V súťaži Red Dot Award: Product Design 2015 hodnotila medzinárodná porota, zložená z dizajnérov, profesorov a novinárov, 4 928 prihlásených produktov z 56 krajín sveta. Zástupcovia spoločnosti Mazda si svoje ocenenia spolu s ďalšími víťazmi prevezmú 29. júna v budove Aalto Theatre v Essene. Samotné ocenené produkty, ktoré súťažili v 31 kategóriách vrátane motorových vozidiel, budú vystavené v múzeu Red Dot Design v Essene od 30. júna 2015 do 30. júla 2016 a tiež na internetových stránkach www.red-dot.de. Víťazné produkty majú právo nosiť označenie v podobe „červenej bodky“ ako medzinárodne uznávanú pečať kvality dizajnu.


Najčastejšie čítané články

Mazda3: Príbeh úspechu pokračuje

24. marca. 2014 | 13042 novinky

- Kompaktný model značky Mazda získal cenu Red Dot...

Predĺžená záruka

15. júna. 2016 | 12570 novinky

Vážení zákazníci,v snahe neustáleho zlepšovania na...

Spoločnosť Mazda predstaví v Ženeve tri modely

01. februára. 2017 | 11112 novinky

Leverkusen, 1. februára 2017. Spoločnosť Mazda sa...

Tri ocenenia Red Dot 2015 pre tri nové Mazdy

01. apríla. 2015 | 10066 novinky

- tento rok sa uznania od prestížneho dizajnového...